banner39

Berhan Şimşek'in çarşaf açıklamasına tepki

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Erdoğan, CHP'li Berhan Şimşek'in çarşaf konusundaki açıklamasına tepki gösterdi.

Arşiv 21.06.2010, 13:00 21.06.2010, 13:00
Berhan Şimşek'in çarşaf açıklamasına tepki

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan, Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanlığı görevine getiren Berhan Şimşek’i “derin CHP” konusunda uyardı.

Erol Erdoğan, Şimşek’in dindarlara yönelik yaptığı olumlu açıklamalarının ardından, “çarşafı fukaralıktan giyiyorlar” şeklinde talihsiz ve klasik CHP zihniyetini yansıtan bir açıklama yapmasının derin CHP zihniyetinin ürünü olduğunu söyledi. Partisinin il divanında konuşan Erol Erdoğan, sık sık derin CHP zihniyeti hatırlatması yaptı.

TİPİK CHP ZİHNİYETİ

Berhan Şimşek’e atandığı il başkanlığı görevinde başarılar dileyen Erol Erdoğan, Şimşek’in selefi Gürsel Tekin’in dindarlara yönelik başlattığı açılımı devam ettireceği mesajları vermesi üzerine, “Berhan Şimşek’in dindarlara yönelik olumlu mesajlarını takdir ediyoruz. Ancak kendisine CHP içindeki statükocu yapıyı da hatırlatıyoruz” dedi. Erol Erdoğan, Berhan Şimşek’in dindarlara yönelik olumlu ilk açıklamalarının ardından sonra yaptığı “çarşafı fukaralıktan giyiyorlar” sözlerinin klasik CHP zihniyetini memnun etmeye yönelik bir açıklama olduğunu ileri sürdü. Erol Erdoğan, derin CHP zihniyetini yansıtan bir başka örneğin de İBB meclisinde yaşandığını belirterek, “İstanbul ile Gazze şehirlerinin kardeş şehirler ilan edilmesi ve İstanbul’daki ilçe belediyelerin İsrail belediyeleriyle yaptığı kardeş şehir anlaşmalarının iptal edilmesi teklifimiz büyükşehir meclisinde oylanırken, bazı CHP’li üyeler, oy birliği ile karar alınmasına itiraz ederek oy çokluğu ile karar alınmasına sebep olmuşlardır” dedi.

banner53
Yorumlar (0)
32
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?