Berlin yarın sadece bisikletlere ait

Almanya'nın başkenti Berlin pazar gününü bisiklet sürücülerine ayırdı.

Berlin yarın sadece bisikletlere ait

Mücahit Yıldız / Dünya Bülteni / Almanya

Almanya’nın başkenti Berlin, Pazar günü yaklaşık 12.000 bisiklet sürücüsüne teslim edilecek. Otomobil sürücüleri ise Cuma gününden itibaren şehrin muhtelif yerlerindeki trafik yasağına kendilerini hazırlamaya başladılar.

Üçüncü kez organize edilen ‘Skoda Velothon’ bisiklet yarışmasına Pazar günü, aralarında meşhur bisiklet yarışcısı Erik Zabel ve haber spikeri Thorsten Schröder’in de katıldığı 12.000 bisiklet kullanıcısı bekleniyor.

Berlin’de Pazar günü saat 8’de Pariser Platz’da startı verilecek bisiklet turu Brandenburg kapısından geçilerek, şehir içinden güneye doğru devam edecek. Tur boyunca bisiklet sürücüleri Bellevue sarayı, Siegessaeule (Zafer Sütunları) ve Gedaechtniskirche (Hafıza Kilisesi) ile Charlottenburg sarayının yanından geçecekler.

Bisiklet turu boyunca saat 15:00’e kadar tur bölgesindeki tüm yollar araba trafiğine kapatılacak. Ayrıca bölgeye açılan otoyol çıkışları Tempelhofer Damm ve Hüttenweg de trafiğe kapatılacak. Bisiklit turunun varacağı hedef bölge ise 17 Haziran Caddesi. Burada 50 firmanın katıldığı ve bisikletle ilgili ürünlerin tanıdıldığı küçük bir fuar da kurulacak. Cumartesi akşamı çocuklar için 17 Haziran Caddesinde başlayacak bir bisiklet yarışması da yapılacak.

Ayrıca uzun mesafeli olarak düzenlenecek biri 60 km’lik biri 120 km’lik yarışmalara ise amatör ya da profi olarak bisiklet sporu yapanlar katılabilecek.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2010, 14:35
banner53
YORUM EKLE

banner39