Beş Türk kalmış, kayıplardan biri Hayfa'da çıktı!

İsrail'in saldırısından sonra kaybolan Diyarbakırlı Bozan Hayfa'da hastanede tedavi görüyor.

Beş Türk kalmış, kayıplardan biri Hayfa'da çıktı!

 


Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Son bilgilere göre Tel Aviv ve Hayfa'daki hastanelerde bulunan yaralı gönüllü sayısı iki değil altı. Bunlardan beşi ise Türk. İsrail saldırısından sonra kaybolduğu söylenenlerden biri olan Diyarbakır Özgür-Der üyesi Çelebi Bozan'ın (50) Hayfa'da tedavi gördüğü ortaya çıktı. Bozan'ın İsrail komandolarının saldırısında ağır yaralandığı, Hayfa kentinde bir hastanede ameliyat olduğu öğrenildi.

Bozan'ın haricinde dört Türk'ün daha İsrail'de hastanelerde kaldığı ortaya çıktı. Kimliği bilinmeyen bir yabancı da halen İsrail hastanesinde tedavi görüyor.  

İsrail'in ablukasındaki Gazze'ye yardım götüren gemilere yapılan saldırıdan bu yana Diyarbakırlı hayırsever Çelebi Bozan'dan haber alınamıyordu. Bozan'ın yanındaki arkadaşları onu en sonra yaralı olarak helikoptere bindirildiğini gördüklerini belirtmişlerdi. İHH ve Dışişleri Bakanlığı'nın açıkladığı ölenler, yaralı ve sağ kurtulanlar arasında Çelebi'nin ismi bulunmuyordu. Tüm çalışmalara rağmen Bozan'dan haber alınamayınca dönüşlerin olduğu dün gece beklendi. Gelenler arasında da Bozan'ın olmaması üzerine Özgür-Der yöneticileri durumu Dışişleri Bakanlığı'na bildirdi. Bakanlığın İsrail'e gönderdiği heyet oradaki hastanelerde yaptığı çalışma sayesinde Bozan'a ulaşıldı. Bozan'ın yaralandığı ve saldırıdan sonra kaldırıldığı Hayfa kentinde bir hastanede ameliyat olduğu öğrenildi.

İşte sağlık sorunları nedeniyle Türkiye'ye getirilemeyen Türklerin isimleri.

Osman Kurç

Aydın Ataç

Ahmet Aydan Bekar

Uğur Süleyman Söylemez

Çelebi Bozan

Ve ismi açıklanmayan yabancı uyruklu biri...

Kaynak: Zaman

 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2010, 12:27
banner53
YORUM EKLE

banner39