banner39

Beyaz Saray Sözcüsü: Bu olay tekrarlanmayacak

Beyaz Saray Sözcüsü Bill Burton, "Birkaç gün önce yaşadıklarımızın tekrarlanmaması önceliğimizdir" dedi.

Arşiv 03.06.2010, 04:49 03.06.2010, 04:58
Beyaz Saray Sözcüsü: Bu olay tekrarlanmayacak


İsrail’in Mavi Marmara gemisine yaptığı askeri operasyon ABD yönetiminin gündemindeki yerini koruyor.

ABD Başkanı Barack Obama dün Pennsylvania’daki Carnegie Mellon Üniversitesi’ndeki mezuniyet törenine giderken uçakta basına bilgi veren Beyaz Saray Sözcüsü Bill Burton, “Birkaç gün önce yaşadıklarımızın tekrarlanmaması önceliğimizdir” dedi.

Burton, “Başkan için en önemli olan Ortadoğu’da kalıcı bir çözüm ve İsrail’in güvenliği ve Gazze’deki halka yardımın ulaşması için birkaç gece önce yaşadıklarımızın asla tekrarlanmaması” diye konuştu.

Burton “Başbakan Erdoğan, Başkan Obama’dan İsrail’in operasyonunu açıkça kınamasını istedi mi?” şeklindeki soruya, “Ben konuşma sırasında yanında değildim ama bunu açıklamak karşı tarafa düşer” dedi.

Beyaz Saray Sözcüsü Bill Burton, “Bu olayın tekrarlanmaması için İsrail’de farklı seviyedeki muadillerimizle görüşmelerimiz sürüyor. Başkan, olayla ilgili soruşturmanın da güvenilir olması gerektiğini düşünüyor ve karşı tarafa güveniyor” dedi.

İRAN'A YAPTIRIM PAKEDİ ASKIDA
Türkiye ile İsrail’i neredeyse savaşma noktasına getiren olaydan en karlı çıkan Gazeteport.com’un da belirttiği gibi İran oldu. Birleşmiş Milletler’de İran’ın Nükleer Programı’na yönelik yaptırımları gündeme getirecek olan pakedin oylaması Gazze’ye giden gemilerde yaşananlar nedeniyle ertelendi.


Kaynak: Gazeteport

banner53
Yorumlar (2)
REMZİ 11 yıl önce
Senin bu yalanlarına beşikteki bebek bile inanmaz
Aliosman 11 yıl önce
ABD "Bu olay tekrarlanmayacak" ifadesini kullanırken katliam kararı bizden çıktı da taşoron İsraildi mi demek istiyor. ABD'ye düşen Bu açıklamayı kendisinin yapması değil zoraki İsraile yaptırması idi. Bu ifade ortak çalıştığınız manasına geliyor.
31
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?