banner15

Beyaz Saray'dan görüşme açıklaması

Beyaz Saray, ABD Başkanı Obama ile Başbakan Erdoğan'ın görüşmesi hakkında açıklama yaptı.

Beyaz Saray'dan görüşme açıklaması


Beyaz Saray dün Washington'daki Nükleer Güvenlik Zirvesi sırasında bir araya gelen ABD Başkanı Barack Obama ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşmesi hakkında açıklama yaptı.

ABD Başkanı Barack Obama'nın dün Washington'daki Nükleer Güvenlik Zirvesi sırasında bir araya geldiği Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Türk-Ermeni ilişkilerinin normalleştirilmesi çabalarına olan desteğini ve takdirini ilettiği ve Başbakanı, "gelecek nesillerin yararı için", protokollerin onaylanması doğrultusunda ilerlemeye teşvik ettiği bildirildi.

Beyaz Saray'dan görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, Obama ve Erdoğan'ın dün Nükleer Güvenlik Zirvesi sırasında bir araya geldikleri ve ülkeleri arasındaki stratejik ortaklığı teyit ettikleri kaydedildi.

Açıklamada, Obama ve Erdoğan'ın, zirvenin nükleer yayılmanın önlenmesi hedeflerinin başarılması ve İran'ın dünyaya bir nükleer tehdit oluşturmamasının sağlanması yönündeki "ortak çıkarlarını" ele aldıkları belirtildi.

Beyaz Saray açıklamasında, "Başkan Obama, Başbakan Erdoğan'ın Ermenistan ile ilişkilerin normalleştirilmesi çabalarına yönelik devam eden desteğini ve takdirini iletti ve Başbakanı, gelecek nesillerin yararı için protokollerin onaylanması doğrultusunda ilerlemeye teşvik etti" denildi.


 

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2010, 23:27
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35