banner39

Bezirganbahçe Konutları sahiplerini buluyor

Küçükçekmece Belediyesi tarafından gecekondu sahipleri için yaptırılan Bezirganbahçe Konutları, sahiplerine teslim ediliyor.

Arşiv 24.08.2007, 18:57 24.08.2007, 18:57
Bezirganbahçe Konutları sahiplerini buluyor


Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Küçükçekmece Ayazma-Tepeüstü Mevkileri Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen ‘Bezirganbahçe Konutları’ yapılacak kura çekiliş töreni ile tapulu mülk sahiplerine teslim edilecek.

Kentsel Dönüşüm uygulamaları içerisinde en kapsamlı projelerden biri olan 2640 konutluk “Bezirganbahçe Konutları” tapulu mülk sahipleri’ne kavuşuyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Küçükçekmece Belediye Başkanlığı arasında 13 Haziran 2004 tarihinde imzalanan protokol neticesinde, 2005 yılı Mart ayında yapımına başlanan ve 2006 yılında tamamlanan, ‘Bezirganbahçe Konutları’na ilk etapta hazine arazisi üzerinde işgalci durumunda olan 945 gecekondu sahibi yerleştirildi.

Proje kapsamında ikinci aşamada ise Ayazma ve Tepeüstü Bölgesi’nde bulunan tapulu mülk sahiplerinin gecekonduları yıkılarak Bezirganbahçe Konutları’na yerleştiriliyor. Bu kapsamda ilk kura çekilişi 20 Nisan da yapıldı. 163 tapulu mülk sahibine yönelik ikinci kura çekiliş töreni ise 27 Ağustos Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay’ın katılımıyla, 27 Ağustos Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan tapulu hak sahiplerine yönelik ‘Bezirganbahçe Konutları Kura Çekiliş Töreni’ne’,

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?