banner39

Bile bile yalan haber yaptılar-VİDEO

Cumhurbaşkanı Gül'ün Yozgat Ünivesitesi sırasında çekilen bir fotoğraf karesi tamamen yalan bir haber kurgusuyla verildi.

Arşiv 05.06.2010, 17:09 05.06.2010, 18:47
Bile bile yalan haber yaptılar-VİDEO

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Yozgat Bozok Üniversitesi'ni ziyareti sırasında bir bayan öğretim görevlisinin elini uzatmadığı iddiası asılsız çıktı.

Bugün, "Güci Özgürlüğü"de sloganıyla yayın yapan bir gazete ile birlikte bazı internet sitelerinde yayınlanan haberde, "Bir bayan öğretim görevlisi, tokalaşmak yerine baş selamı vermeyi tercih edince Cumhurbaşkanı Gül'ün eli havada kaldı." iddiasında bulunulmuştu. Karşılama töreninin kamera görüntülerinde ise bayan öğretim görevlisinin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile tokalaştığı, ardından Gül'ün bir soru sorması üzerine bayanın başıyla onayladığı görülüyor.

Haber böyle verildi

Dün bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Yozgat'a gelen ve Bozok Üniversitesi'ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, üniversite merkezi kütüphanesinde öğretim üyeleri tarafından karşılanmıştı. Karşılamada bulunan tüm akademik kadro ile tek tek tokalaşıp selamlaşan Cumhurbaşkanı Gül'ün, bir bayan öğretim görevlisi ile yaptığı konuşma, bugün bir gazete tarafından "Gül'ün eli havada kaldı" şeklinde verildi. Söz konusu iddiayı bazı internet siteleri de aynen kullandı.

İşte işin gerçeği:

 

banner53
Yorumlar (0)
21
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?