banner39

Bilgi yarışmasında Esatpaşa İHL birinci oldu

ÖNDER tarafından organize edilen İstanbul İmam Hatipler arası bilgi yarışmasının finalinde Esatpaşa İHL birinci, Kartal AİHL ikinci, Kadıköy AİHL üçüncü, Tuzla AİHL dördüncü oldu.

Arşiv 25.04.2007, 12:37 25.04.2007, 12:41
Bilgi yarışmasında Esatpaşa İHL birinci oldu

Dünya Bülteni Haber Merkezi

ÖNDER tarafından organize edilen İstanbul İmam Hatipler arası bilgi yarışmasının finali yapıldı. Çekişmeli geçen ve 8 okulun yarıştığı finalde Esatpaşa İHL birinci, Kartal AİHL ikinci, Kadıköy AİHL üçüncü, Tuzla AİHL dördüncü oldu.

İstanbul genelindeki imam-hatip liseleri arasında yapılan “ödüllü bilgi yarışmasının” finali coşkulu bir şekilde gerçekleştirildi. Bayrampaşa Spor Kompleksi’nde yapılan bilgi yarışmasının finalinde 8 okul mücadele etti.

Esatpaşa İmam Hatip Lisesi 150 puan alarak birinci olurken, Kartal Anadolu İmam Hatip lisesi 140 puanla ikinci, Kadıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncü oldu. Tuzla Halil Türkan Anadolu İmam Hatip Lisesi de dördüncü olarak mansiyon ödül almaya hak kazandı.

8 OKUL YARIŞTI

 24 okul içinden finale kalan 8 okulun temsilcileri, dereceye girebilmek için büyük gayret gösterdi. Yarışmacılara; Hadis, Tefsir, Kelam, Fıkıh, Hitabet, Kur’an-ı Kerim, Siyer, Dinler Tarihi, İslam Tarihi, Tarih, Coğrafya, İnkılap Tarihi, Edebiyat ve Genel Kültür konularından 20 soru soruldu. Klasik İHL olan Esatpaşa’nın öğrencileri soruların büyük bölümüne doğru cevaplar vererek birinci olmaya hak kazandı. Salonu hınca hınç dolduran imam hatipliler, okullarına destek verdiler.

İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği(ÖNDER) tarafından organize edilen bilgi yarışmasının finaline imam hatip lisesi müdürleri, öğretmenleri ve öğrencileri büyük ilgi gösterdi. Yarışmanın finaline ÖNDER Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Doğan, Yönetim Kurulu üyeleri; Ali Akkaya, Hasan Aydın, Mustafa Dinek, Yasemin Bilnur Erenci ve Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Karahüseyinoğlu iştirak ettiler.

ÖDÜL TÖRENİ 29 NİSAN’DA

Çekişmeli, heyecanlı ve coşkulu bir şekilde sona eren bilgi yarışmasının ödülleri ise 29 Nisan’da saat 10:00 da verilecek. Eminönü Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecek ödül töreninde hem bilgi hem de şiir yarışmasına katılıp dereceye giren öğrenci ve okullara vaat edilen para ödülleri takdim edilecek.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?