banner39

Bilgisayar ortamında Kur'an-ı Kerim Kursu

Kütahya'daki Kur'an-ı Kerim Kursu'nda dersler bilgisayar ortamında veriliyor.

Arşiv 20.02.2008, 11:59 20.02.2008, 13:44
Bilgisayar ortamında Kur'an-ı Kerim Kursu


Kütahya'da Selimiye Camii'nde düzenlenen Kur'an-ı Kerim kursu, bilgisayar ortamında gerçekleştiriliyor.

Yunus Emre Mahallesi sakinlerinin isteği üzerine Kütahya Müftülüğü'nün izniyle 5 ay önce başlatılan kursta, Kur'an-ı Kerim'i yüzünden okuma, dini bilgi ve süreler, yaşları 35 ile 60 arasında değişen 25 kursiyere cami imamının çabası sonucu temin edilen bilgisayar sayesinde sesli ve görüntülü olarak öğretiliyor.

Selimiye Camii'nin 42 yaşındaki imamı Turhan Bayatlı, haftada 3 gün 2'şer saat olan erkeklere yönelik kursun bilgisayar ortamında sesli ve görüntülü olarak verildiğini ifade etti.

Kur'an kursu düzenleyen diğer meslektaşlarının da dersleri bilgisayar ortamında vermesi tavsiyesinde bulunan 22 yıllık imam Bayatlı, bu sayede kursiyerlerin 5 ay gibi kısa sürede Kur'an-ı Kerim'i okumayı öğrendiğini dile getirdi.

Kursiyerlerden Mehmet Çakır ise, "Şimdiye kadar Kur'an-ı Kerim'i öğrenme fırsatım olmamıştı. Emekli olduktan sonra mahalle camisinde açılan gece kursuna katılarak okumayı öğrendim. Kurs sayesinde dinimizi en iyi şekilde öğreniyoruz" dedi.

Ali Çay, İsmet Karakuş ve Mehmet Demirel isimli kursiyerler de, imam Turhan Bayatlı ve Cami Derneği Başkanı Halil Özdilek'e kendilerine sağladıkları imkanlardan dolayı teşekkür etti.

Kursiyerlere Haziran ayında yapılacak olan hatim merasimi sonrası 'kurs bitirme belgesi' verileceği öğrenildi.

Kaynak: İHA

Yorumlar (1)
davut" 15 yıl önce
ya hocam bız ve bızım gıbıler daha dogru duzgun dıger normal gorevlerımızı yapamazken bır seylerı bu sekılde ve guzel ıcra edebılmenızden dolayı kutluyorum ALLAHyardımcınız olsun ınsallah
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?