banner27

Bilim destekleme programı başladı

TÜBİTAK, bilim kültürünün yaygınlaştırılmasını sağlamak ve toplumu bilimle tanıştırmak amacıyla hazırlanan proje önerilerini estekleyeceği "Bilim ve Toplum Proje Destekleri Programı"nı başlattı.

Bilim destekleme programı başladı

TÜBİTAK, bilim kültürünün yaygınlaştırılmasını sağlamak ve toplumu bilimle tanıştırmak amacıyla hazırlanan proje önerilerini destekleyeceği "Bilim ve Toplum Proje Destekleri Programı"nı başlattı.

TÜBİTAK, bilimsel oluşum, kavram ve yenilikleri topluma tanıtmak, öğretmek ve sevdirmek, bilim kültürünün yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla hazırlanan proje önerilerini destekleyeceği "Bilim ve Toplum Proje Destekleri Programı"nı başlattı.

TÜBİTAK'tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Bilim ve Toplum Proje Destekleri Programı, "Doğa Eğitimleri" ve "Bilim Kampları ve Okulları" ana başlıklarında yapılacak. "Doğa Eğitimleri" ve "Bilim Kampları ve Okulları" programlarına, kamu kurum ve kuruluşları ile üniversite çalışanları başvurabiliyor.

"Doğa Eğitimleri" ile, doğayla ilgili konular çerçevesinde, hedef kitleye geniş bir ekoloji vizyonu kazandırmak, doğanın dilinin öğretilmesi yoluyla bilimin popülerleşmesinin sağlanmasına katkıda bulunmak amaçlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı öğretmenleri, izci lideri öğretmenleri, fakültelerden yüksek lisans ve doktora öğrencilerini, ilköğretim öğrencilerini, lise öğrencilerini ve yerel halkı, doğal kaynaklar, ekosistem, insan-doğa ilişkileri konusunda eğitmek ve "doğanın dili"ni öğretmek amacıyla hazırlanan projeye 16 Nisan?a kadar başvurulabilecek.

TÜBİTAK, "Bilim Kampları ve Okulları" proje destek programıyla da, bilim, teknoloji ve yenilik konusunda farkındalık yaratarak, okul öncesi, ilköğretim ve lise öğrencilerine bilimsel kavramları, süreçleri anlamaları ve bunları uygulayabilmeleri için olanak sağlayan, onları bilimle tanıştıran Bilim Kampları ve Bilim Okulları?nın Türkiye'de yaygınlaştırılmasını amaçlıyor. Bu programa da 25 Mayıs'a kadar başvuru yapılabilecek.

ANKA

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner26

banner25