banner39

Bilim Sanat Vakfı Sözlü Tarih atölyesi

Bilim Sanat Vakfı Sözlü Tarih atölyesi yaz döneminde de devam edecek.

Arşiv 10.06.2010, 20:18 10.06.2010, 20:18
Bilim Sanat Vakfı Sözlü Tarih atölyesi


Dünya Bülteni/Sıdıka Dağlı

Bilim Sanat Vakfı Türkiye Araştırmaları Merkezi bünyesinde gerçekleştirilen Sözlü Tarih Atölyesi Yaz Döneminde de devam ediyor.   

Bilim ve Sanat Vakfı, Türkiye Araştırmaları Merkezi bünyesinde gerçekleştirilen Sözlü Tarih Atölyesinin beşinci dönem çalışmaları yaz döneminde kaldığı yerden devam ediyor.

Yaz dönemi atölye çalışmalarında; sözlü tarih projeleri gerçekleştirmenin yanı sıra atölye kapsamında sözlü kaynakların kullanımı üzerine metodolojik okumalar ile yakın dönem Türkiye tarihi üzerine çalışmalar yapılması planlanıyor.

 Ayrıca 8 Mayıs 2010’da Sözlü Tarih Atölyesi tarafından gerçekleştirilen Sözlü Tarih Sempozyumu değerlendirilecek ve her sene yapılması öngörülen sempozyum dizisi üzerine çalışmalar yapılması atölye çalışmaları içinde yer alıyor. 
 
Yaz dönemi boyunca haftada bir toplanacak olan Sözlü Tarih Atölyesine katılmak isteyenlerden toplantılara düzenli katılım ve katkı bekleniyor.
 
Atölye için son başvuru tarihi 18 Haziran 2010.

Sözlü Tarih Atölyesine katılmak isteyenler için bisav.org.tr adresinden hem detaylı bilgiye hem de başvuru formuna ulaşılabiliyor.
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?