banner39

Bingöl'de Sakal-ı Şerif'e büyük ilgi

Yıldırım Eğitim Vakfı tarafından, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Bingöl'e getirilen Peygamber Efendimize (sav) ait Sakal-ı Şerif büyük ilgi görüyor

Arşiv 23.04.2007, 13:49 23.04.2007, 14:01
Bingöl'de Sakal-ı Şerif'e büyük ilgi

Bingöl Yıldırım Eğitim Vakfı tarafından organize edilen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Bingöl'e getirilen Peygamber Efendimiz'in (sav) Sakal-ı Şerif'i büyük ilgi gördü.

Eğitim faaliyetleri ile birlikte özelikle Kutlu Doğum Haftası'nda yaptığı etkinliklerle adından sıkça bahsettiren Yıldırım Eğitim Vakfı bu yıl bir ilke imza atarak Peygamber Efendimiz'in (sav) Sakal-ı Şerif'ini getirdi. Hastane Caddesi'ndeki Hacılar Camii inşaatında açılan çadırda sergilenen Sakal-ı Şerif görmek için insanlar sabahın erken saatlerinde çadırın önünde sıra aldı. Sakal-ı Şerif'i ziyaret eden vatandaşlara Mukeddes Emanetler Çadırı önüne kurulan Gül Muhammet Çeşmesi'nden gül şerbetleri ve gül lokumları ikram ediliyor.

Sakal-ı Şerif'i ziyaret eden Mustafa Tatlı, "Dünyanın her yerinde şuan efendimizin yeryüzüne ayak basışı, yeryüzüne gelişi değişik faaliyetlerle ve organizasyonlarla kutlanıyor. Biz de burada bir tanesine iştirak ettik. Bu organizyonu düzenleyen Yıldırım Eğitim Vakfı'na teşekkür ederim. Hani denir ya; 'Aşıklar ararlar onu her yerde. Dudağın şerbeti dermandır her derde. Ben bir dertli isem dermanım nerde. Doğ ruhuma beni sensiz bırakma' Biz de efendimizin ruhumuza doğması için bizi yalnız bırakması için onu, bu çadırı ve Sakal-ı Şerifi ziyaret ederek aramaya geldik" şeklinde konuştu.

Bugün ve yarın saat 08.00 ile 13.00 arası erkeklere saat 13.00 ile 18.00 arası da bayanlara sergilenecek Sakal-ı Şerif'i 2 gün içinde 100 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Kaynak: Zaman

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?