Bingöl'deki Kutlu Doğum programına onbinler akın etti

Bingöl Peygamber Sevdalıları Platformu düzenlediği Kutlu Doğum etkinliğine on binlerce kişi katıldı

Bingöl'deki Kutlu Doğum programına onbinler akın etti

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle sivil toplum kuruluşundan oluşan Peygamber Sevdalıları Platformu, Peygamber Efendimiz'in dünyaya gelişini toplu mevlitle kutladı.

İLKHA'nın haberine göre Bingöl Şehir Stadyumu’nda düzenlenen mevlit programına Bingöllüler yoğun ilgi gösterdi.
 

bingol-haber.jpg
Kur’an tilaveti ve Mevlid-i Şerifin okunmasıyla başlayan programda Peygamber Sevdalıları Platformu adına selamla konuşması yapan Mustazaf-Der Bingöl Şube Başkanı Mehmet Şenlik,  bu tür programları düzenlemelerindeki amaçları Hz. Peygamberi (sav) anlatmak olduğunu belirtti.

İnsanların stadyumu dolup taşırmasının Resulullah’a olan sevgiden kaynaklandığını ifade eden Emekli vaiz Ali Arslan ise, “O’na olan ümmet sevgisini göstermek için buradayız. İnsanların bozduğunu tekrar düzeltmeye çalışanları Resulullah müjdeliyor. Bu insanlar Hz. Muhammed’in (sav) sevgisine mazhar olmak ve şefaatine nail olmak için toplanmıştır.” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından programında Selam İlahi Grubu, Peygamber Sevdalıları Çocuk İlahi Grubu ve Vahdet İlahi Grubu sahne aldı.

Mustazaf-Der Eğitim Komisyonu tarafından düzenlenen ‘Peygambere Yürek Veren Gönüller’ adlı şiir ve makale yarışmasında derece girenlerin isimleri açıklanarak, ödüllerinin verildiği program, yapılan duanın ardından sona erdi
 

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2010, 07:36
banner53
YORUM EKLE

banner39