Bir grup CHP'linin eylemi sürüyor

Bir grup CHP'li, Deniz Baykal'ın görevine geri dönmesi için eylem yapmayı sürdürüyor.

Bir grup CHP'linin eylemi sürüyor


Bir grup CHP'li, genel başkanlıktan istifa eden Deniz Baykal'ın görevine geri dönmesi için Beysukent Angora Evleri'nin önünde eylem yapmayı sürdürüyor.

CHP Genel Başkanlığından dün istifa eden Deniz Baykal, bugün Beysukent'teki Angora Evleri'ndeki konutundan çıkmadı.

Baykal'ın CHP Genel Başkanlığına geri dönmesini isteyen Ankara Gençlik Kolları üyelerinin de aralarında bulunduğu bir grup, Angora Evleri sitesinin girişinde eylem yapıyor.

"Genel Başkanım geri gelin iktidara gidelim" yazılı afişi taşıyan partililer, "Gün gelecek devran dönecek, komplocular halka hesap verecek", "İnanarak Baykal, inanarak sol", "İnadına sol, inadına Baykal" şeklinde sloganlar attı.

Angora Evleri sitesinin girişindeki yol kenarlarına akşam saatlerinde meşaleler yerleştirip yakan partililer, sinevizyon aracılığıya Baykal'ın 23 Nisan'da TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmayı yansıttı.

Partililer, Angora Evleri'nin girişine kurdukları ses sistemiyle Onuncu Yıl Marşı ve bazı şarkılar yayımlayarak, Baykal'ın kendileriyle görüşmesi için beklemeyi sürdürüyor.

Öte yandan, İstanbul Maltepe Gençlik kolları üyeleri tarafından Baykal'ın CHP Genel Başkanlığına dönmesini sağlamak için başlatılan "Aydınlık Orucu" devam ediyor. Oruca katılanlar sadece su ve şekerle besleniyor.

Kaynak : AA

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2010, 21:42
banner53
YORUM EKLE

banner39