banner39

Bir soru işareti daha! AA'dan sekiz gün sonra gelen iptal

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile yanındaki 5 kişiye hayatına malolan helikopter kazasıyla ilgili AA'dan ilginç bir iptal haber geçti.

Arşiv 02.04.2009, 15:03 02.04.2009, 17:47
Bir soru işareti daha! AA'dan sekiz gün sonra gelen iptal

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile yanındaki 5 kişiye mezar olan helikopter kazasıyla ilgili Anadolu Ajansı ilginç bir iptal haber geçti.

K.Maraş'taki helikopter kazasının duyulmasının ardından arama-kurtarma faaliyetleriyle haberler ardı ardına gelmeye başlamıştı. Herkes endişe içinde kazazedelerin akıbetini merak ederken Anadolu Ajansı'nın geçtiği bir haber yüreklere su serpmişti.. AA, Kayseri Valisi Mevlüt Bilici'nin "Muhsin Yazıcıoğlu yaralı, şuuru açık." şeklindeki açıklamasını abonelerine geçmişti. Ancak her haberde titizliğiyle bilinen Anadalo Ajansı tam 8 gün sonra bu haberini iptal ettiğini duyurdu. Gerekçe olarak ta haberin "resmi makamlardan kesin teyidi alınamadan oluşturulduğunu" gösterdi.

Ajansın haberi arama kurtarma çalışmalarını da olumsuz yönde etkilemişti.

BBP Partisi Ankara İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozok'ta ajansın haberine atıf yaparak Kayseri Valisi'nin bu açıklamalarının kazayla ilgili akıllara soru işareti getirdiğini söyledi. Bozok, Vali Bilici'nin bilgiyi kimden aldığını ve neden böyle bir açıklama yapma gereğini duyduğunu merak ettiklerini belirtti.

İŞTE İPTAL EDİLEN BUGÜNKÜ HABER

25.03.2009 tarihinde, ''-Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin düşmesi

-Kayseri Valisi Bilici: Muhsin Yazıcıoğlu yaralı, şuuru açık, henüz hastaneye kaldırılmadı'' başlığıyla yayımlanan haberimiz, resmi makamlardan kesin teyidi alınamadan oluşturulduğundan iptal edilmiştir.

Saygılarımızla.

İŞTE ANADOLU AJANSI'NIN KAZA HABERİNİN DUYULMASINDAN YAKLAŞIK 1 SAAT 20 DAKİKA SONRA GEÇTİĞİ HABER

KAYSERİ (A.A) - 25.03.2009 - Kayseri Valisi Mevlüt Bilici,

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'na ulaşıldığını bildirdi.

Bilici, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Bana gelen bilgilere göre, kurtarma ekipleri olay yerine ulaştı. Muhsin Yazıcıoğlu yaralı, şuuru açık. Arkadaşlar kendisini hastaneye ulaştıracaklar. Henüz hastaneye kaldırılmadı'' dedi.

Yazıcıoğlu'nu taşıyan helikopterin, Kahramanmaraş'tan Yozgat'a giderken Kayseri Erkilet Havaalanı'nda yakıt ikmali yapacağı öğrenildi.

Kaynak: Ajanslar

banner53
Yorumlar (0)
24
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?