banner39

'Bizi engellemeye çalışanlar oldu'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, son yaşanan gelişmeler değinerek, ' karşımıza Türkiye'nin gelişmesini istemeyenler çıktı' dedi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
'Bizi engellemeye çalışanlar oldu'

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'da yaşanan olayların her ilde yaşanabileceğini, her ilin içinden bu tür insanların çıkabileceğini belirterek, "Bu var diye, kimse kalkıp da Trabzon'da benim vatandaşlarımı veya Trabzon kentini elinin tersiyle bir tarafa itebilir mi? Böyle bir hak var mı?" dedi.

Erdoğan, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve partililerin katıldığı toplantıda yaptığı konuşmada, 81 vilayetin masaya yatırıldığında hepsinde bunun olduğunun görüleceğini ifade etti. Erdoğan, "İşe buradan bakmayacağız, tam aksine, Trabzon'da müşterek olarak bundan sonraki süreçte neler yapabiliriz, bunları konuşmalıyız. Mesafeyi böyle alacağız" diye konuştu.

"HİÇBİR GEREKÇE HUKUKU ÇİĞNEMEYİ MASUM GÖSTEREMEZ"

Kendilerini hukuktan bağımsız görenlerin büyük bir yanılgı içinde olduklarını vurgulayan Erdoğan,  "Hiçbir gerekçe, hukuku çiğnemeyi masum gösteremez. Kimse, yanlış yapan birkaç kişi üzerinden ne devletimizi, ne devletin kurumlarını birbiriyle çatıştırmasın" dedi.
Son zamanlarda bazı liderlerin kiminin jandarmayı öven, kiminin de emniyeti yeren açıklamalarda bulunduğunu ifade eden Erdoğan, "Bizim güvenlik güçlerimizin hepsi el ele, omuz omuza ülkemizin güvenliğinin temini için ellerinden geleni yapıyor. Kimse onların üzerinden kalkıp da spekülasyon içine girmesin" diye konuştu.

"KARŞIMIZA TÜRKİYE'NİN BÜYÜMESİNE İSTEMEYENLER ÇIKTI"

Yine karşılarına Türkiye'nin büyümesini, kalkınmasını istemeyenler çıktığını ve Türkiye'nin önünü kesmek için türlü oyunlar çevirmeye başladıklarını ifade eden Erdoğan,  "Bunlara karşı bizler, özellikle uyanık olmak mecburiyetindeyiz. Hiçbir illegal oluşumun, kamu düzenimizi, millet olarak birlik ve bütünlüğümüzü bozmasına hep birlikte el ele olup müsaade etmeyeceğiz" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?