banner15

Bolivya lideri beyazperdede

Bolivya lideri Morales'in hayatı beyazperdeye aktarılıyor.

Bolivya lideri beyazperdede

Bolivya'da koka yetiştiriciliğinden ülkenin ilk yerli lideri olarak iktidara seçilen Başkan Evo Morales'in olağanüstü başarı öyküsünün sinema filmine uyarlanacağı açıklandı.

Morales'in gençlikten orta yaşa hayatının farklı aşamalarını oynayacak üç müstakbel aktörün televizyonda bir yarışma programında belirleneceği söyleniyor.

Prodüktörler, 'Güneydeki Haçın Peşinde' adlı senaryonun büyük kısmının Morales'in doğup büyüdüğü Ant Dağları'nda çekileceğini söylüyor.

Bolivyalı yapımcı Wilson Asturizaga filmi Amerika Birleşik Devletleri'nde Hollywood yapımlarında olduğu gibi milyon dolarla değil, 50 bin dolar gibi ufak bir bütçeyle çekmeyi planlıyor.

Asıl ilginç olan ise Evo Morales'in yaşamındaki üç farklı dönemini canlandıracak oyuncuların televizyon programıyla seçilecek olması.

Yani, bir anlamda filmde görmek istedikleri oyuncuları izleyiciler kendileri belirlemiş olacak.

Ayrıca, ana karaktere Morales'in tam ismi olan Juan Evo Morales Ayma verilmeyecek daha çok 'Juan Publo', ya da Joe Public kullanılacak.

Bunun sebebi Evo Morales'in zengin ve elit bir tabakadan değil herkes gibi olduğuna dikkat çekmek.

Yapımcılar filmi Mayıs ayında çekip 2003 yılında altmış kişinin ölümüyle sonuçlanan sokak gösterilerinin meydana geldiği Ekim ayında da gösterime sokmayı planlıyor.

Söz konusu protestolar, dönemin cumhurbaşkanı Gonzales Sanches de Lozada'nın istifasıyla sonuçlanmış, Evo Morales'in göreve gelmesinin önü açılmıştı.

 

bbc

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48