banner39

Bolu'da Süsleme Sanatları yarışması

Düzce'de 20 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında Kültür Bakanlığı'nca "14.Devlet Türk Süsleme Sanatları Yarışması" düzenlenecek

Arşiv 13.04.2007, 15:56 13.04.2007, 16:05
Bolu'da Süsleme Sanatları yarışması

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'nce 20 Nisan- 5 Mayıs 2007 tarihleri arasında düzenlenecek "14. Devlet Türk Süsleme Sanatları Yarışması" kapsamında Hüsn-i Hat, Tezhip, Minyatür, Çini deseni ve Ebru yarışması düzenlenecek.

Yarışmayla ilgili bilgi veren Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Özcan Budak, "Yarışmanın amacı Türk süsleme sanatlarına çağdaş ve güncel boyut kazandırarak günümüzle buluşturmayı hedeflemek, bu alanda eser veren sanatçılarımızı gelenekten yararlanarak üretmeye özendirmek ve sanatçılarımızın son yapıtlarını bir arada sergilemektir. Her sanatçı yarışmaya, daha önceden herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş 3 eseri ile katılabilir. Yarışmalar; Seçici Kurul Üyeleri ile birinci derece yakınlıkları olanlar dışında, Bakanlığımız merkez ve taşra örgütü çalışanları dahil, Türkiye Cumhuriyeti uyruklu, yaşayan tüm sanatçılara açıktır. Yarışmalara eser verecek olan sanatçılar, kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü tekniği kullanmakta serbesttir. Ancak, çalışmalar kağıt üzerine uygulanacaktır.

Yarışmaya verilecek eserlerin uzun kenarları 200 cm'den fazla olamaz. Eserlerin sergilemeye hazır ve elden teslim edilmesi gerekmektedir" dedi. Eserlerin 20 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında saat 17.00'ye kadar makbuz karşılığında toplama merkezine verilebileceğini söyleyen Budak, "Dereceye girecek olan eserlere para ödülü ve başarı belgesi verilecek. Ayrıca bu eserler Haziran ayında Ankara'da sergilenecek" diye konuştu.

banner53
Yorumlar (0)
18
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?