banner39

Bölükbaşı: Paşalarla aynı safta değiliz

MHP Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı, "Ulusalcılar bir parti kursunlar da görelim bakalım sandıkta nasıl tecelli ediyor" dedi.

Arşiv 18.02.2008, 13:39 19.02.2008, 09:05
Bölükbaşı: Paşalarla aynı safta değiliz


Başörtüsünün serbestisi için olumlu adım atan MHP'yi hedef alarak gerginliği tırmandırıcı hatta açıkça "darbe isteyen" beyanatları ile gündemi meşgul eden Ulusalcılara MHP'den sert cevap geldi. 

'Ulusalcılar'a meydan okuyan MHP Ankara Milletvekili Deniz Bölükbaşı, "Ulusalcılar bir parti kursunlar da görelim bakalım sandıkta nasıl tecelli ediyor" dedi.

Neşe Düzel'in, MHP'nin önde gelen milletvekillerinden eski büyükelçi Deniz Bölükbaşı'yla yaptığı röportajın çarpıcı bölümleri:

Biz Ülkücüler 12 Eylül'de çok acı çekerken şimdiki emekli paşalar Ordu mensubuydu.... Milliyetçilerle ulusalcılar uyuşmazlar..

Emekli olduktan sonra iki kişi dernek kuruyor ve 'Ben ulusalcıyım, MHP'yle aynıyım' diyor. Yok öyle bir şey. Milliyetçilerle ulusalcılar uyuşmazlar. Ulusalcılık konjonktüreldir. Tepkileri yüzeyseldir.

Ulusalcılar bir parti kursunlar da görelim bakalım sandıkta nasıl tecelli ediyor bu.

Biz paşalarla aynı safta değiliz. Sayın Bahçeli geçen grup konuşmasında 'Biz 12 Eylül'de en çok acıyı çekmiş insanlarız. Sizler o dönemde ordu mensuplarıydınız. Türk milliyetçilerini hangi gözle görüyordunuz? Bu, bizim hafızalarımızdan hala silinmedi' dedi. Bizim bunlarla hiçbir ortaklığımız yok.

Ayrıca emekli paşalar bizimle ilgili niye hayal kırıklığı duyuyorlar? Sanki bir anlaşma yaptık da.. Sanki aynı saftaydık da. Sizinle ne işimiz vardı bizim?

AKP'nin 301'i değiştirme gücü sayısal olarak var. DTP isimli siyasi kuruluş her halde ona destek verecek ama… Biz 301 konusunda son dönemin en büyük muhalefet örneğini sergileyeceğiz. Meydanlara inilebilir.

ABD'nin Türkiye'yi parçalamak istediği doğru değil. O, bazı iç dinamikleri yönlendirmek istiyor.

Başörtüsünden hareketle, 'Vay, laiklik elden gidiyor' tavrına katılmıyorum. Laiklik tehlikede değil Alevilerin sorunları olduğu doğru. Okullarda din dersi zorunlu olmaya devam etmemeli.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?