banner39

Bomba yüklü kamyonda yeni gelişme

Bomba yüklü kamyonu ihbar olayı ile ilgiliBalıkesir'de bir evde arama yapan polis bilgisayarlara el koydu.

Arşiv 24.03.2010, 06:58 24.03.2010, 08:08
Bomba yüklü kamyonda yeni gelişme


Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait askeri mühimmat yüklü kamyona yönelik ihbarın gönderilmesine ilişkin soruşturma kapsamında, Balıkesir'in Dursunbey ilçesinde tespit edilen kişinin evindeki iki bilgisayara el konulduğu bildirildi.

Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığından (TİB) gelen ekiplerin, Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi 2. sınıf öğrencisi A.B.A'nın Dursunbey'deki evinde arama yaptığı öğrenildi.

Ekiplerin, aramanın ardından A.B.A'nın evindeki iki bilgisayara el koyduğu belirtildi.

A.B.A, AA muhabirine yaptığı açıklamada, akşam saatlerinde evine 8-10 kişilik bir ekibin geldiğini belirterek, ekibin iki bilgisayarına el koyarak, tutanak tuttuklarını söyledi.

Kendisine herhangi bir soru yöneltilmediğini dile getiren A.B.A, "Ben bu ihbara söz konusu olan mail adresini sonradan aldım. İhbardan sonra merak ettim ve bu mailin boş olduğunu görünce de aldım. Benim ihbarla ilgili herhangi bir ilgim yok. Bilgisayarla ilgili şeylere meraklıyım. Bu konuda eğitim de aldım. Gerçek ihbarcı ben değilim. ABD'den çıkan adresin de sahte olduğunu düşünüyorum. Microsoft da ile iletişime geçildiği zaman gerçek ihbarcı ortaya çıkacak diye düşünüyorum" dedi.
 

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?