banner39

Borç batağına düşen iş adamı intihar etti

Denizli'nin tanınmış iş adamlarından, Osman Nuri Sözkesen, fabrikasında intihar etti.

Arşiv 07.10.2009, 21:02 07.10.2009, 21:02
Borç batağına düşen iş adamı intihar etti


Denizli'nin tanınmış iş adamlarından, Funika Tekstil'in Yönetim Kurulu Başkanı Osman Nuri Sözkesen, fabrikasında tabancayla intihar etti.

Alınan bilgiye göre, Sözkesen'in odasından silah sesi gelmesi üzerine sekreteri 112'yi aradı. Olay yerine gelen ekipler, Sözkesen'in öldüğünü tespit etti. Olayın ardından Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Belediye Başkanı Nihat Zeybekci ve Emniyet Müdürü Atilla Çınar ile Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, fabrikaya gelerek incelemede bulundu. Borçları dolayısıyla bir süre önce sahibi olduğu Deha TV ile Deha ve Haber gazetelerini satan Sözkesen, kurduğu UFO Müzesi'ni de elinden çıkartmıştı. Osman Nuri Sözkesen, kentte hayırseverliği ile tanınıyordu.

VALİ'DEN ZİYARET
Denizli Valisi Yavuz Erkmen, iş adamı Osman Nuri Sözkesen'in intihar ettiği fabrikaya gelerek, olayla ilgili bilgi aldı. Vali Erkmen, olay yerinde incelemelerde bulunduktan sonra fabrikadan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sözkesen'in ölümünden büyük üzüntü duyduğunu kaydeden Erkmen, şöyle konuştu:

''Biraz sonra savcı bey gelerek olayı adli yönden inceleyecek. Ama üzücü olan taraf, bir ihmal söz konusu. Çünkü, sabahtan kendisinin odaya girdiği, yalnız kaldığı, aşağı yukarı 7-8 saat kimseyle konuşmadığı söyleniyor. Kendisini iknaya çalışmışlar, ama sonuçta üzücü olayla karşılaşılmış. Zamanında belki haber verilseydi sanıyorum biraz daha değişik olabilirdi konu. Ama konunun tüm yönleri nedir ne değildir adli inceleme sonucu çıkar. Bir ay kadar önce kendisini görüşmüştüm. En ufak bir şey ima etmemişti. Çok moralli görmüştüm. Hakikaten çok önemli projeleri gerçekleştirdiğini, kendisinin gelecekle ilgili çok umutlu olduğunu görmüştüm. Ama maalesef kaybettik.''

Kaynak: AA

 

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?