banner39

Bosna'da cami yaptıran hayırseverlere plaket

Bosna'da camii yapımına katkı sunan iş adamlarına Gorajde kentinde plaket verildi.

Arşiv 01.10.2009, 17:33 02.10.2009, 07:00
Bosna'da cami yaptıran hayırseverlere plaket

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında Bosna Hersek'in Gorajde kentine yaptırılan cami için Kayserili hayırseverlere plaket verildi.

Kayseri'de Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlamaları düzenlenen programla başladı. Müftülük konferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Vali Yardımcısı Ali Yener Erçin, Emniyet Müdürü Arif Akkale, Sanayi Ticaret İl Müdürü Kamil Akçadırcı ve çok sayıda imam hatip ve kuran kursu hocaları katıldı. İl Müftüsü Şaban İşlek burada yaptığı konuşmada, Kayseri'de bin 643 personelin cami ve kuran kurslarında görev yaptığını kaydetti. 1990 yılından bu yana 50'ye yakın cami içinde kadro beklendiğini hatırlatan İşlek, camilerin birlik ve beraberliğin pekiştirildiği yerler olduğunu kaydetti.

Diyanet İşleri Başkan eski Yardımcısı Necmettin Nursaçan ise camilerin millet ve fert için bir okjisen çadırı olduğunu söyledi. "Cami birleştiren demektir" diyen Nursaçan, Kayserililerin hayırseverliğinden bahsederek, Mescidi Aksa ile Filistin'deki Hz.İbrahim Camii'nin halılarının Kayserili hayırseverler tarafından değiştirildiğini vurguladı. Türkiye'nin 5 ilinde bulunan ihtisas kurslarının yeni yerine taşınması için arsa tahsisin yapıldığını, binanın yapımı içinde hayırseverlerin yardımı gerektiğini belirten Nursaçan, "İhtisas kursu için Diyanet İşleri Başkanımız Kayserimize gelecek. İhtisas kursu için arsa tahsisi yapıldı. Ama bina içinde hayırseverlerimizin katkısını bekliyoruz." dedi.

Konuşmaların ardından Kur'an kurslarında düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere ödül verildi. Daha sonra Bosna Hersek'in Gorajde kentinde Kayserililer tarafından yaptırılan camiye katkı sağlayan hayırseverlere teşekkür plaketi verildi. Kutlamalar, tasavvuf musikisi ile sona erdi.

banner53
Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?