banner39

'Böyle bir bakanın olabileceğini düşünmüyorum'

Kültür Bakanı Günay, Reuters'a konuştuğu ileri sürülen bakan hakkında, ''Ben, böyle bir bakanının olabileceğini düşünmüyorum'' dedi.

Arşiv 20.05.2008, 23:39 20.05.2008, 23:40
'Böyle bir bakanın olabileceğini düşünmüyorum'

Kültür ve Turizm Bakanlığı, bir bakana atfen Ak Parti'nin kapatılacağı yönündeki sözlerle ilgili soruya karşılık 'Reuters'e konuşan bakan' iddiasıyla ilgili açıklama yaptı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, dün bir basın organında bir Bakana atfen AK Parti'nin kapatılacağı yönündeki sözlerle ilgili soruya karşılık olarak bir haber ajansı tarafından yayımlanan ''Reuters'e konuşan Bakan ben değilim'' cevabının Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'a ait olmadığını bildirdi.

Yapılan yazılı açıklamada, bazı internet portallarında yer alan haberlerde, Reuters'in, bir Bakana atfen yayımladığı haberle ilgili soru üzerine, Günay'ın ''Reuters'e konuşan Bakan ben değilim'' şeklinde bir cevap verdiğinin ifade edildiği hatırlatıldı.

Söz konusu ifadenin, Bakan Günay'a ait olmadığının vurgulandığı açıklamada, Bakan Günay'ın bir soru üzerine, ''Ben, böyle bir bakanının olabileceğini düşünmüyorum'' cevabını verdiği bildirildi. Açıklamada şöyle denildi:

''Kaldı ki, söz konusu haberin kaynağı olan ajans da bir düzeltme yaparak bunun editoryal bir değerlendirmeden kaynaklandığını açıklamıştır.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, ilgili soruya verdiği cevapta şunları kaydetmiştir:

Ben, böyle bir Bakanın olabileceğini düşünmüyorum. Tabii, ajansı yalanlamıyorum ama eski bir bakan mıdır, kendisine bakan süsü vermiş biri midir bilmiyorum. Bu konularla meşgul değilim, öyle bir gündemim yok. Türkiye'nin de öyle bir gündemi olabileceğini sanmıyorum.

Bir kaç ay sonra herkes aklını başına devşirecektir. Türkiye'nin demokrasi içerisinde ilerlemeye ihtiyacı var. Türkiye'nin ekonomisi gelişecekse, Türkiye tarihi ve geleceğini sahiplenecekse, demokrasi içerisinde sahiplenecek. Biz önce kendi işimize bakalım.''

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?