banner39

Brezilya dizisi sonrası örtündüler

Brazilya'nın Sao Paulo kentindeki genç kızlar, İslam'a hakaret eden bir televizyon dizisi sonrası örtünmeye yöneldi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Brezilya dizisi sonrası örtündüler

Dünya Bülteni Haber Merkezi

 

Brazilya'nın Sao Paulo kentindeki İslam okulunda okuyan genç kızlar arasında örtünme oranının son günlerde artış gösterdiği bildirildi.

 

Sao Paulo'daki Arap Yardım Cemiyeti yetkilileri, İslam'a hakaret eden bir dizinin Brezilya'da yayınlanmasından sonra cemiyete bağlı okulda öğrenim gören genç kızların daha çok tesettüre yöneldiklerini ve bir kaç gün içinde 7 kız öğrencinin örtündüğünü açıkladı.

 

1967 yılında kurulan okulda Müslüman, Hristiyan, Budist 600 erkek ve kız öğrencinin öğrenim gördüğünü belirten okul yetkilileri, öğrencilerin Breziya'nın resmi eğitim-öğretim müfredatının yanında Arapça ve İslam dini hakkında da bilgi aldıklarını bildirdi.

 

Okulun Arapça bölümü yöneticisi Ahmed Ümame, 11 Eylül olaylarına kadar tesettürün Brezilya'da garipsendiğini, 11 Eylül'den sonra bir Brezilya kanalında İslam'a hakaret amacı taşıyan ve Hatice isimli Faslı bir genç kızın hayatını anlatan bir dizinin yayınlandığını, fakat Brezilyalı genç kızların tesettür dizide gösterilen tesettür giysilerini sevdiğini ve örtünmeye yöneldiğini söyledi.

 

Brezilya kanunları, kadınların caddede, okulda ve tüm resmi kurumlarda örtünmesine izin veriyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?