banner39

Brown, Piyasaları 'ahlaklı' olmaya davet etti

İngiltere Başbakanı Brown, piyasaları işlevlerini doğru yapmaları konusunda ahlaklı olmaya çağırdı

Arşiv 30.09.2009, 20:33 30.09.2009, 20:33
Brown, Piyasaları 'ahlaklı' olmaya davet etti


İngiltere Başbakanı Gordon Brown, finansal piyasaların işlevlerini doğru şekilde yerine getirmeleri için ahlaklı davranmaları konusunda uyardı.

Bringhton çalışma toplantısında bir konuşma yapan Brown, finansal kriz ile ilgili hükümetin aldığı önlemleri ve savundu ve ekonomik durum hakkında bilgi verdi.

Gordon Brown hükümeti bankacılıkta konulan yeni kurallara uygun olarak çalışmayanların diskalifiye edileceği konusunu gündeme getirdi.

Bankaların ihmalkar davranışların sonuçlarına katlanmak zorunda kalacaklarını ve sistemden çıkacaklarını iletti.

Finansal Hizmetler Kurumu Başkanı Hector Sants' ta yaptığı açıklamada bu yılın başlarında para cezası alan ve yönetimde kusurlu olan, usulsüzlükleri kanıtlanan  üst düzey yöneticilerle çalışmanın yasak getirilmesi konusunda  kararlı olduklarını söyledi.

Hertor Sants Mayıs ayında yaptığı bir konuşmada "Bu finansal krizde üst düzey yöneticilerin kararlarına güvenebilirsiniz" şeklinde konuşmuştu.

YENİ KURALLAR
Gordon Brown, çalışma toplantısında piyasalara seslenerek  İngiliz halkının kendilerinden daha ahlaklı davranmalarını beklediğini söyledi.

Banka yöneticilerine sözkonusu ikramiyelerin verilmeye  devam edildiği sürece kayıplara uğrayacaklarını ve bu ikramiyelerin ertelenmesi gerektiğini söyledi.

Finansal Hizmetler Kurumu'nun yeni kuralları ocak ayından itibaren uygulamaya geçecek ve bankaların ikramiyelerinin bir yıldan üç yıla yayılması gündeme gelecek.İngiltere Başbakanı ayrıca, "üretim ve diğer alanlarda büyümek için  bir 1 milyar paundluk ulusal yatırıma ihtiyaç var "dedi.

Kaynak: Ajanslar

 

banner53
Yorumlar (0)
25
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?