banner39

Brüksel'de İsrail'i protesto gösterisi

Belçika'nın başkenti Brüksel'de, çok sayıda Türk derneğinin de katkısıyla düzenlenen İsrail'in Gazze saldırılarını protesto gösterisine çok sayıda kişi katıldı.

Arşiv 11.01.2009, 19:56 11.01.2009, 20:04
Brüksel'de İsrail'i protesto gösterisi

Belçika'nın başkenti Brüksel'de, çok sayıda Türk derneğinin de katkısıyla düzenlenen İsrail'in Gazze saldırılarını protesto gösterisine büyük katılım sağlanırken, taşkınlık yapan kimi genç gruplar, 100'e yakın aracın camlarını kırarak çevredeki işyerlerine saldırdılar.

Brüksel'in güney istasyonunda toplanan yaklaşık 40 bin gösterici, trafiğe kapatılan caddede yürüyerek, konuşmaların yapılacağı kuzey istasyonunun önündeki alana ulaştılar.

Konuşmaların başladığı sırada alandan ayrılan bir grup genç, sokaktan söktükleri taşlarla ve mazgal demirleriyle yan sokaklarda parketmiş araçların, çevredeki işyerlerinin ve otobüs duraklarının camlarını kırmaya başladılar.

Bu sırada kendilerini görüntüleyen basın mensuplarına da saldıran gruplar, AA muhabirini tartaklayarak kamerasını kırdılar.

Polisin basınçlı suyla müdahale ettiği taşkın gençlerin kontrol altına alınması için miting görevlileri de büyük çaba harcadılar.

Kaynak : AA


Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?