banner15

BSF'den Farklı Bir Eğitim Daha

Bilgi çağında, bilgiyi tanımadığınızın, bilgiye ulaşamadığınızın, bilgiyi arşivleyemediğinizin, bilginin kalitesini değerlendiremediğinizin farkında mısınız? İnterneti bilgi kaynağı olarak kullanamadığınızın, Internet denince, aklınıza ilk olarak kütüphan

BSF'den Farklı Bir Eğitim Daha

İşte BSF Akademi bu problemlere karşı çözüm üreterek “Bilgi ve İnternet Eğitimi” başlattı.

 

Neler öğretilecek


BSF Akademi Kurucu Müdürü Vahdettin Işık, Kursun ana konusunu şöyle özetliyor: “ İhtiyacını olan bilgiyi kolayca ve kısa zamanda, üstelik en az maliyetle bulmak. Bu doğrultuda, en gelişmiş tekniklerle bilgisayar laboratuarında uygulamalı olarak öğretilecek.”  Işık,  İnternette aranılan kaliteli bilgilere  ulaşılabilmesi, bunların İnternetten alınabilmesi ve başarılı bir şekilde arşivlenebilmesi için gereken tüm ciddi BİLGİSAYAR PROGRAMLARI’nın bu kursta öğretileceğine de değinerek şöyle konuştu: “Başta dünyanın en iyi Internet içeriği arşivleme programı olmak üzere, kendi sahalarında dünyada ilk on içine giren tüm ilgili programlar, incelikleri ile beraber öğretilecektir. “

 

Farklı bir eğitim metodu uygulanacak

 

Kursiyerler asla anlatılan konuyu anlayamama korkusu yaşamayacaklar: Çünkü kursun içeriğinde, kursiyerin anlayamayacağı biçimde anlatılan tek bir konu bile mevcut değil.  Kursiyerler, asla öğrendiklerini unutma korkusu yaşamayacaklar: Çünkü, kursta verilen temel bilgilerin adeta her kelimesi ömür boyu lazım olacağından; tek bir kelimenin bile unutulmasına müsaade edilmeyecektir. Bu doğrultuda,  ülkemizde yine bir ilk olmak üzere 3 metot aynı anda kullanılacaktır:
* Anlatılan temel konuların tamamı kursiyerlere yazılı olarak verilecektir.

* Soru defteri isimli yeni bir kavram ve uygulaması gerçekleştirilecektir.

*Bilgisayar programları ile ilgili anlatılan her şey FİLM haline getirilip,  kursiyerlere hediye edilecektir

 

Kimler katılabilir?

 

“Konuyu Gerçekten Öğrenmeye İstekli Öğrencinin, Tüm Zihin Ve Duygu Gücüyle Derse Katılımı”
oluşturmaktadır. Bu gerçek öğrenci modelini, “neden öğrendiğini bilmeyen” , “tüm merak hissini kaybettiğinden, öğrenme işini adeta zorla yapan” , “hedef sahibi olmayan” klasik öğrenci modelinden ayırabilmek ve derse katılımın önemini vurgulayabilmek için, öğrenci yerine KATILIMCI kelimesi kullanılmaktadır BSF Akademi’de. Bu doğrultuda, katılımcı adaylarımızda şu özellikleri arıyoruz:
–Bilgi’nin tartışılmaz önemini kavramış olup, interneti “bilgi kaynağı olarak kullanma” konusunda gerçekten büyük bir isteğe sahip olmak. Şahsına ait bir bilgisayarı olup, temel bilgisayar bilgilerine sahip olmak.

 

Eğitimi  internette 9 bin saat geçirmiş Erdoğan Yeşilöz verecek


Eğitim, bilim, sanat, spor, din ve meslek dallarına ilişkin konularda araştırma yapmak suretiyle İnternette yaklaşık 9 bin  saat geçirmiş, tecrübeli bir araştırmacı tarafından verilecektir. 

 

ADRES: İstiklal Cad. No. 280 Beyoğlu   www.bsfakademi.net        info@bsfakademi.net 

Tel: 0 212 245 93 93 pbx Faks: 0 212 245 93 90

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48