banner15

Bu alemi anlamadım -Video

Jeofizik mühendisi Şükrü Uncular müzik tutkusu yüzünden ne mezun olduğu alanda ne de bulduğu başka işlerde çalışabiliyor.

Bu alemi anlamadım -Video

Dünya Bülteni Haber Merkezi

 

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ve İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Jeofizik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Şükrü Uncular müzik tutkusu yüzünden ne mezun olduğu alanda ne de bulduğu başka işlerde çalışabiliyor.

 

İzmir ve İstanbul’da bir GSM şirketinde güzel pozisyonlarda iş bulup çalışıyor ancak o sadece tutkulu olduğu alanda yani müzisyenlik alanında kendini geliştirmek istiyor. Bu yüzden bu işinden ayrılıyor.

 

Popstar yarışmasından tanıdığımız ve çok güzel sese sahip olan Serkül Kan’ın da en yakın arkadaşı olan Uncular 1974 Adana doğumludur. Uncular KTÜ Jeofizik Müh. Bölümünü kazandıktan sonra da müziğini daha iyi icra edebilmek için İzmir’e gitmeye karar veriyor.

 

Girdiği sınavlarda başarı sağladıktan sonra İzmir’e geçiş yapma hakkı kazanıyor. İzmir’de bir yandan okulunu okurken bir yandan da müziğiyle hem geçimini sağlamak hem de müziğe olan tutkusunu gidermek için çeşitli yerlerde çalışıyor.

 

İzmir'de okurken bir yandan da müziğe devam eden Uncular bu tutkusunu okuldan sonra da devam ettiriyor. Herkese göre çok güzel bir bölüm olan Jeofizik bölümü bile onu müzik bu tutkusundan caydıramıyor.

 

İzmir de çeşitli yerlerde müzik çalışmalarında bulunurken bir yandan da iki demo cd yapıyor.

 

Beste çalışmalarına da yeni yeni başlayan Uncular’ın en büyük ilham kaynağı Erkan Oğur’dur. Bodrum’da yaz sezonlarında çalışan Uncular, bestelerini yaparken Erkan Oğur’dan etkilendiğini ve hatta yaptığı bazı bestelerini ona ithaf ettiğini söylüyor.

 

Özel kanallarda çeşitli programlara da katılan Uncular, müziğini daha geniş kitlelerle ulaşmakta kullanılan en güzel araçlardan biri olan youtube.com sitesine de kendine ait beste bölümü açmış bulunmakta. Aşağıdaki linkte, son günlerde çokça dinlenen Şükrü Uncular bestesi yer alıyor.

 

 Bu sese kulak verelim

 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48