banner39

Bu da işbirlikçi tecavüzü!

Iraklı genç kadın, El-Cezire televizyonuna Irak Rejimi Koruma Kuvvetleri mensuplarının kendisine nasıl tecavüz ettiklerini anlattı.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Bu da işbirlikçi tecavüzü!

Dünya Bülteni Haber Merkezi

 

İşgal güçlerinin ve Nuri El-Maliki Hükümeti’nin güvenlik planı tecavüzle başladı. Iraklı Sabrin El-Cenabi, El-Cezire televizyonuna Irak Rejimi Koruma Kuvvetleri mensuplarının kendisine nasıl tecavüz etiklerini anlattı.

 

Sabrin El-Cenabi, Irak Rejimi Koruma Kuvvetleri’nin Bağdat’ın güneyindeki El-Amil semtindeki evine düzenledikleri baskında bu birime mensup kişiler tarafından kaçırıldığını ve tecavüze uğradığını söyledi.

 

20 yaşındaki Iraklı genç kadın, Irak Rejimi Koruma Kuvvetleri mensubu bir subayın da kendisine tecavüz ettiğini, su hortumuyla dövdüğünü ve konuşması durumunda ölümle tehdit edildiğini belirtti.

 

Irak Uzlaşı Cephesi ve Müslüman Alimler Heyeti yayınladıkları bir bildiriyle tecavüzü kınadı.

 

Bildiride, güvenlik planı çerçevesinde Sünni mahallelerinden El-Amir semtindeki bir eve düzenlenen baskında 20 yaşındaki Iraklı Sabrin El-Cenabi’nin gözaltına alınarak Irak Rejimi Koruma Kuvvetleri’nin kampına götürüldüğü ve genç kadının burada işkenceye ve tecavüze maruz kaldığı ifade edildi.

 

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?