banner39

Bu insanları KİM öldürüyor?

Irak'ta hayat cesetleri bulup, onları gömmekle geçiyor. Önceleri 3-5 ceset haberi ile şok olan insanlık şimdileri 3-5'i arar oldu. Bugün 51 ceset bulundu.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Bu insanları KİM öldürüyor?

Dünya Bülteni
Mehmet Ali Kaçmaz

Irak emniyet kaynakları, son 24 saat içinde başkent Bağdat'ın çeşitli bölgelerinde kimliği belirsiz 51 cesedin bulunduğunu açıkladı. Bu tarz açıklamaları hergün duyar olduk. Ama kimin öldürüldüğünü hiç bir zaman öğrenemiyoruz...

Güvenlik kaynakları, başkent Bağdat'ın farklı bölgelerinde, üzerlerinden kimlik çıkmayan 51 sivilin cesedinin bulunduğunu duyurdu. Cesetlerin çoğunun kenti ikiye ayıran Dicle Nehri kıyılarından toplandığını belirten güvenlik görevlileri, cesetlerin bazılarında işkence izlerinin bulunduğunu kaydetti.

Sözde özgürlük-demokrasi adına Irak'a girerek, ülkeyi mahveden Amerika'dan önce, Irak daha mı iyiydi? daha mı kötüydü? tarzı soruları soranların sayısı günden güne artıyor. Soru soranlar kadar ölenlerin sayısı da artıyor ama bunların ölüm sebepleri bilinmediği gibi öldürenler de bilinmiyor.

Bu bilinmezlikler içindeki tek gerçek, insanların ölümü Amerika'ya yarıyor. Ülkeyi parçalara ayırmayı hedef edinen "demokkrat ve özgürlükçü ABD" nifak tohumları atıp, kenardan olayları izlemeyi daha uygun görüyor. Herkes ABD'nin yenilgi anını dört gözle bekliyor...

Aşağıdaki fotograf kimin veya kimlerin nifak tohumlarını attığını ve kimlerin katil olduğunu açık bir şekilde göstermiyormu?

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?