Bu numarayı kullanan herkes öldü

Verdiği bir telefon numarasını 10 yıl içinde kullanan herkesin ölmesi üzerine firma numarayı kullanımdan kaldırdı

Bu numarayı kullanan herkes öldü

 

Bir cep telefonu firması, kullanıcılarına verdiği telefon numaralarından birini 10 yıl içinde kullanan herkesin ölmesi üzerine numarayı kullanımdan kaldırdı.

Bulgar bir cep telefonu firmasının CEO'su Vladimir Grashnov, 0888 888 888 numarasının ilk kullanıcısıydı ve 2001 yılında 48 yaşındayken kanserden öldü. Temiz bir sicili bulunan iş adamının bir rakibi tarafından radyoaktif zehirlenme yoluyla kansere yakalandığı söylentileri yaygındı.

CEO'nun ölümünden sonra bu cep numarası Bulgar mafya babası Konstantin Dimitrov'a geçti; o da 2003 yılında 500 milyon sterlinlik uyuşturucu kaçakçılığı örgütünü kontrol etmeye gittiği sırada Hollanda'da öldürüldü.

O sırada 31 yaşındaki Dimitrov, cep telefonu yanındayken ve dışarıda kız arkadaşıyla yemek yerken vurulmuştu. Daha sonra bir işadamına geçen cep numarası, yine uğurlu gelmedi.

Konstantiv Dishliev isimli işadamı da 2005'te Sofya'daki bir Hint restoranının dışında vurularak öldürüldü. Dishliev de emlakçı görünümündeydi ama gizlice kokain kaçakçılığı yapıyordu.

Cep telefonu numarasını kullananların hepsinin ölmesi üzerine, GSM operatörü numarayı kullanımdan kaldırma kararı aldı ve artık bu numarayı arayanlar "numara çekim alanı dışında" mesajını alıyor.

Kaynak: Sabah


 

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2010, 11:06
banner53
YORUM EKLE

banner39