banner39

Bükreş sokakları Bush için şampuanla yıkanıyor

Romanya'nın Başkenti Bükreş'in soklarının, Bush ziyareti öncesinde şampuanla yıkandığı öne sürüldü.

Arşiv 01.04.2008, 12:06 01.04.2008, 14:44
Bükreş sokakları Bush için şampuanla yıkanıyor

Romanya'nın başkenti Bükreş'te 2-4 Nisan tarihleri arasında yapılacak NATO Zirvesi için bu ülkeye gelecek Amerika Birleşik Devletleri Başkanı George W. Bush'un geçeceği yollar şampuanla yıkanıyor.

2 Nisan'da ABD askerlerinin bulunduğu Kogalniceanu (Kara Murat) ilçesindeki askeri üssü ziyaret edecek olan Başkan Bush, aynı gün Köstence'nin sahil ilçesi Neptun'da Romanya Cumhurbaşkanı ile buluşacak. Bush'un ziyareti nedeniyle sıkı güvenlik tedbirleri alınan ilde okulların tatil edileceği ifade edildi. İlde ABD Başkanı Bush'un geçeceği yolarının şampuanla yıkandığı belirtildi.

GÖREVLİ POLİSLERDEN 'AÇIZ' MEMNUNİYETSİZLİĞİ

Zirve dolayısıyla Romanya'nın dört bir tarafından seçilerek getirilen yaklaşık bin trafik polisi, kendilerine verilen yemek hizmetinden dolayı memnuniyetsizliğini ifade ettiler.

Gandul gazetesinin verdiği habere göre, yeterli yemek ve kumanya alamadıkları için görevli polislerin durumu protesto edebilecekleri belirtildi. Gece nöbeti olan trafik polisleri, gece sadece simitle idare ettiklerini dışarıda normal bir yemek için de kendilerine yeterli ödenek verilmediğini ifade ettiler.
Romanya Emniyet Müdürlülüğü yetkilileri ise yaptıkları açıklamada nöbeti olan polislere 15 ley (5 Euro) yemek parası verdiklerini bunun bir insanın doyması için yeterli olduğunu ifade ederek polisleri daha fazla yorum yapmamaları konusunda uyardı.

Gazetenin haberine göre ayrıca, NATO zirvesi dolayısıyla Başkent Bükreş casus akınına uğradı. Gelişmeleri yakından takip etmek isteyen değişik birimlere ait yaklaşık 30 bin casusun Parlamento Sarayı yakınlarındaki apartman dairelerini, bar ve fastfoodları mesken tuttukları belirtildi.

Kaynak: Ajanslar

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?