banner39

'Bulanık'ta yanlış yanlışı doğurdu' / ÖZEL

AK Parti Muş milletvekili Seracettin Karayağız, Bulanık'ta yanlışın yeni yanlışları doğurduğu görüşünde.

Arşiv 16.12.2009, 13:49 16.12.2009, 17:08
'Bulanık'ta yanlış yanlışı doğurdu' / ÖZEL


Yusuf Ziya Gökçek/ Dünya Bülteni -Haber Merkezi

AK Parti Muş Milletvekili Seraceddin Karayağız, dün Muş'un Bulanık ilçesinde 2 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan olayların arkaplanına ilişkin Dünya Bülteni'ne konuştu.

DTP'nin kapatılmasına ilişkin gösterilerin herhangi bir izin çerçevesinde yapılmadığını belirten Karayağız, göstericilerin bir gün öncesinde, iki kişinin ölümüne sebebiyet veren kişiyle 'kepenklerin indirilmesi' konusunda tartıştıklarını ifade etti.

Karayağız, 'DTP'nin kapatılmasına protestolar izinsiz olarak gerçekleştirilmiştir. Söz konusu iki kişinin ölümüne sebebiyet veren kişinin dükkanı ve arabası tahrip edilmiş, bunun üzerine hazırda beklettiği silahıyla göstericilerin üzerine rastgele ateş açmış, maalesef iki kişinin ölümüne sebep olmuştur' dedi.

Karayağız, Ahmet Türk'ün olayların arkasında 'JİTEM parmağı var' açıklamasına tepki göstererek, olaylarda kullanılan silahın zamanında bölgenin güvenliğini sağlamak amacıyla kişilere verilen silahlardan olduğunu belirtti.

Karayağız, DTP için yapılan izinsiz gösterilerde esnaflara kepenk kapattırmanın ve kepenk kapatmayanların dükkanını tahrip etmenin bir yanlış olduğunu, göstericilere ateş açmanın da başka bir yanlış olduğunu ifade ederek 'yanlış yanlışı doğurmuştur' yorumunda bulundu.

banner53
Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?