Bülent Arınç: Bu iş bitti, Kılıçdaroğlu başkan olur!

Bülent Arınç, Kılıçdaroğlu'nun adaylığı konusunda ilk kez yaptığı değerlendirmede "Bu iş bitti, Kılıçdaroğlu Genel Başkan olur" dedi.

Bülent Arınç: Bu iş bitti, Kılıçdaroğlu başkan olur!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

CHP'de yaşanan hareketlilik ve Kılıçdaroğlu'nun adaylığı hakkında hükümet kanadından ilk kez yorum geldi. Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP genel başkanlığına adaylığını değerlendirdi. 

Arınç, NTV'nin canlı yayınında Ankara Temsilcisi Murat Akgün'ün sorularını yanıtladı. Arınç, Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP Genel Başkanlığına adaylığını koymasını, ''Bu beklenen bir gelişmeydi, en azından bizim gözlemlediğimiz kadarıyla'' şeklinde değerlendirdi.

Bugüne kadar hiçbir partinin kendi iç dinamikleriyle kişilerle ilgili bir tartışmaya girmediğini, bunun doğru da olmayacağını ifade eden Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Ama CHP'de yaşananlar, -Türkiye'nin hem iç politikası açısından hem de CHP'nin köklü bir parti olması açısından- Baykal'ın genel başkanlıktan ayrılmasını takiben neler yaşanacak, bunlar çok ilgiyle karşılanıyor.

Sayın Kılıçdaroğlu konusunda toplumda bir karşılık vardı, parti içerisinde bir karşılık vardı. O da doğrusu cesaretli davrandı. Yaptığı birkaç yanlış vardı, 'Ben aday olmayacağım, aday değilim' şeklinde... Belki Sayın Baykal'ı tatmin etme konusunda bunları söyledi. Bu sözlerinin hemen arkasından da kendisine yapılan telkinleri herhalde yeterli gördü. Çünkü siyasetçi doğru zamanda doğru karar verebilen kişidir. Kendisine yönelik 'genel başkan ol' veya 'aday ol' tekliflerini geri çevirmedi.''

''Sizce Kılıçdaroğlu doğru zamanda doğru bir karar verdi öyle mi?'' sorusu üzerine Arınç, ''Doğru zamanda çok doğru bir karar verdi ve bunun neticesini de görecek ve genel başkan olacak. 80 il başkanı “hayır” dese de, Kılıçdaroğlu kazanacaktır. Bu iş bitti.'' dedi. 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2010, 15:32
banner53
YORUM EKLE
YORUMLAR
melek
melek - 11 yıl Önce

bak bu konuya hadi bi yorum yapayım bülent arınç bi ara akpde evlatlık gibiydi ne çabuk unuttu bazı şeyleri aynı şeker verip sevinen çocuklar gibi bide yorum ha bence herkes arkasına bakıp bi düşünsün konuşmadan

banner39