Bülent Arınç'tan Baykal'a ince bir hatırlatma

Deniz Baykal'a yönelik suikast iddialarını ciddiye aldıklarını belirten Arınç, kendisine yönelik iddiaları hatırlatarak Baykal'a sitem etti.

Bülent Arınç'tan Baykal'a ince bir hatırlatma

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a yönelik suikast iddialarına değinirken ilginç bir hatırlatmada bulundu. Arınç, daha önce Çukurambar'da yakalanan iki subay ve kendisine yönelik suikast iddialarını hatırlattı. Arınç, Baykal'ın o gün suikast iddiaları yaptığı alay edici açıklamaları hatırlattı.

Arınç yaptığı konuşmada o günü hatırlatarak şunları ifade etti: "Baykal'a suikast iddialarıda yetkililer tarafından araştırılıyor. Konunun ciddiyetle üzerine gidileceğini düşünüyorum" diyen Arınç, "CHP'nin bu ihbarları çok daha önce öğrendiği ifade ediliyor. Ancak suikast ihbarı bekletilmemeliydi.Bu noktada bir şeyi daha hatırlatmak istiyorum. Benimle ilgili de günlerce konuşulan bir suikast iddiası gündeme gelmişti. Evimin etrafında dolaşıldı. Ben belki Sayın Baykal kadar popüler bir siyasetçi değilim. Meclis Başkanlığı falan yaptım fakat durum bu. O iddialar konuşulurken Sayın Baykal meseleyi karikatürize etme yolunu seçti. Bu iddiaları polemik malzemesi yaptı. Hatta olayı daha da ileri götürerek "kozmik odadan kozmik patates" çıktı yebildi. Biz o gün aynı anlayışlı duruşu ve hassasiyeti beklerdik."

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2010, 15:23
banner53
YORUM EKLE

banner39