banner39

Bülent Uygun, Ergenekon'dan ifade verdi

Eski futbolcu Bülent Uygun, Ergenekon soruşturması kapsamında savcılara ifade verdi.

Arşiv 16.02.2010, 16:30 16.02.2010, 16:30
Bülent Uygun, Ergenekon'dan ifade verdi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi 

Eski Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun'un, geçen yıl "Ergenekon" soruşturması kapsamında el konulan ardından iade edilen parasıyla ilgili yazılı ifadesinin alındığı öğrenildi. 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesinde ifade veren B ülent Uygun, geçen yıl "Ergenekon" soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcılarının talebi doğrultusunda 150 bin lirasına el konulduğunu, daha sonra ise bu paranın kendisine iade edildiğini hatırlattı. 
Konuyla ilgili daha önce sözlü ifadesinin alındığını belirten Uygun, "Balıkesir Cumhuriyet Savcılığı, geçen yılki olayla ilgili yazılı ifademi istedi. Kanunsuz işimiz olmadı. Geçen sefer sözlü alınan ifademi bu defa yazıl ı olarak verdim" dedi.

Bülent Uygun'un, "Ergenekon" davası sanığı Sedat Peker'in ablasına ait Sapanca'daki bir evi almak için otobüsle İstanbul'a gönderdiği iddia edilen paraya, "silahlı bir saldırı için kullanılacağı" şüphesiyle el konulmuş , Uygun da Sivas Emniyet Müdürlüğünde "Şüpheli" sıfatıyla talimatla ifade verdikten sonra serbest bırakılmış, daha sonra da parası iade edilmişti.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?