banner39

Bush, askerlerinden özür diledi

ABD Başkan George W. Bush, Irak ve Afganistan'da yaralanan Amerikalı askerlerin, tedavileri sürecinde ihmal edilmelerinden dolayı özür diledi.

Arşiv 31.03.2007, 17:57 06.07.2018, 09:31
Bush, askerlerinden özür diledi

ABD Başkanı George Bush, Irak ve Afganistan'da yaralanan Amerikalı askerlerin, Washington'daki Walter Reed Askeri Tıp Merkezi'ndeki tedavileri sürecinde ihmal edilmelerinden dolayı özür diledi.
 
Bush, hastaneyi ziyaretinde tıbbi personele ve hastalara hitaben yaptığı konuşmada, Walter Reed'deki sorunlara bürokratik ve idari başarısızlıkların neden olduğunu söyledi.

Sistemin, hastane personelini ve askerleri ihmal ettiğini belirten Bush, "Bunu düzelteceğiz" dedi.

Irak ve Afganistan'da yaralanan Amerikalı askerlerin, Walter Reed'deki tedavileri sürecinde ihmal edilmeleri nedeniyle ağır eleştirilere hedef olan Kara Kuvvetleri Baştabibi Korgeneral Kevin Kiley bu ayın başında emekli edilmişti.

Washington Post gazetesi geçen ay yayımladığı haberde, Irak ve Afganistan'da yaralanan Amerikalı askerlerin kötü şartlar altında yaşadığını ve tedavi görebilmek ve yardım alabilmek için bürokratik engellerle savaştığını yazmıştı.

Savunma Bakanı Robert Gates, Post'ta bu haberlerin yayımlanmasından sonra yaralı askerleri Washington'daki Walter Reed Askeri Tıp Merkezindeki tedavi süreçlerinde ihmal eden sorumluların cezalandırılacağını söylemişti.

banner53
Yorumlar (0)
16
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?