banner15

Bush: Bölgesel şiddet doğabilir

ABD Başkanı George W. Bush Şiddet olayları halen devam ediyor ve bu durum bölgeyi de içine alabilir dedi.

Bush: Bölgesel şiddet doğabilir

Bush, ABD ordusunun Bağdat'ta tam güvenlik sağlanmadan çıkması halinde, Irak hükümetinin, her yönde isyancıların tehdidi altında kalacağını dile getirerek, "İran tarafından desteklenen Şiiler ve El Kaide tarafından desteklenen Sunniler arasındaki savaşı sonlandırmayı hedefliyoruz Şiddet olayları halen devam ediyor ve bu durum bölgeyi de içine alabilir. Irak konusunda yeni bir stratejimiz var. Bu plan dahilinde Irak hükümeti ile birlikte çalışıyoruz ve Irak'taki birliklerimize takviye olacaklar. Bu sayede görev tamamlanacaktır" dedi.

ABD Başkanı George W. Bush, State of Union'da yaşanan gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulunudu. Bush'un konuşmasının ana hattında Ortadoğu'daki şiddet ortamı yer alıdı. Bush, Irak konusundaki yeni stratejiyi savundu.

 Ortadoğu'ya sirayet etmesinden çekindiğini belirttiği şiddet olaylarının önüne geçilmesi için yeni Irak politikasının sürdürülmesi gerektiğini belirten Bush, "Amerika için bu bir felaket senaryosu.

Düşman için ise bu durum ana amaç. Ülkemiz Irak konusunda yeni bir strateji içerisinde ve sizden, bunu işler hale getirmek için bir şans vermenizi istiyorum" dedi. "Bugün, bu saatte halen savaşı sonuçlandırmak bizim elimizde.

Bunun için, bir çözüme ulaşmak için bize izin verin. Bu durumda olaylar zaferle sonuçlanacaktır" şeklinde konuşmasını sürdüren Bush, "Askeri makamlarla muhtemel tüm yaklaşımları değerlendirdik.

Sonuç olarak bu yönde bir yol seçtik, çünkü bu başarıya giden en iyi yol olacak" ifadelerini kullandı. Bush, Irak'taki hedefin demokratik bir ortam sağlamak olduğunu kaydederek, terörle mücadelenin süreceğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48