banner39

Bush gazete okumaya başladı

2003'te gururla gazete okumadığını ilan etmiş olan Bush, Irak bataklığına saplanırken sıkı gazete takipçisine dönüştü.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Bush gazete okumaya başladı

 Hatta geçen hafta Yardımcısı Dick Cheney'nin Irak'ın kitle imha silahları olmadığını duyuran CIA ajanının adının sızdırılması davasında ifade vereceği hatırlatıldığında, Bush, "Bugün gazetede okudum, ilginç bir haberdi" dedi. Bununla 'Yıldırım haber! Bush gazeteleri okuduğunu söyledi' başlığıyla dalga geçen New York Times, Bush'un evrimini şöyle gözler önüne serdi:

Bush 2003'te Fox News'a "Başlıklara şöyle bir bakarım. Ama haberleri nadiren okurum. Çünkü olguyla yorumu birbirine karıştırıyorlar. Ben haberleri nesnel kaynaklardan almayı tercih ediyorum, bana dünyada neler olup bittiğini anlatan Beyaz Saray görevlileri gibi..." demişti. Bu sözleriyle 'Ne dünyadan ne de sıradan Amerikalıların dertlerinden haberdar' eleştirisini üzerine çeken Bush, geçen yıl ileriye doğru bir adım attı: "Her sabah gazeteye bakarım. Her makaleyi okuduğumu söyleyemem, ama haberlerde ne olduğunu kesinlikle biliyorum."

Nisanda gazeteleri okuduğunu, ama bunun düşünüşü üzerinde etkisi olmadığını söyleyen Bush, eski Savunma Bakanı Donald Rumsfeld'in istifasına yönelik çağrıları "Bu sesleri duyuyorum, baş sayfayı okuyorum, spekülasyonları biliyorum, ama en iyisinin ne olduğuna ben karar veririm" diyerek reddetti. Geçen hafta First Lady Laura Bush, People dergisiyle mülakatında "İlk evlendiğimizden beri aynı şeyi yaparız. Sabah uyanıp kahve içer ve gazeteleri okuruz" diye konuştu.

Radikal

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?