banner15

Bush: Gerekirse Pakistan'a gireriz

Bush'tan tuhaf sözler, "Bin Ladin Pakistan'daysa bu ülkeye gireriz" dedi.

Bush: Gerekirse Pakistan'a gireriz

ABD Başkanı George W. Bush, El Kaide örgütünün lideri Usame bin Ladin'in Pakistan'da olduğuna ilişkin sağlam bir istihbarat olursa bu ülkeye girmek için emir vereceğini söyledi. CNN'e demeç veren Bush, bin Ladin ve yardımcısı Eyman el Zevahiri'yi yakalamak ya da öldürmek için Pakistan'a girme emri verip vermeyeceği yönündeki bir soruya karşılık, ''Kesinlikle'' dedi. Bush, Usame bin Ladin ve Zevahiri'nin adalete teslim edilmesi için gereken her şeyi yapacaklarını ifade etti.

Bush'un bu açıklamasına Pakistan lideri Pervez Müşerref'ten hemen cevap geldi. Müşerref, Birleşmiş Milletler'de düzenlenen basın toplantısında, konuyla ilgili bir soru üzerine bu tür bir durumda ülkesinin konuyu halledeceğini belirtti. Pakistan lideri, ''Buna izin veremeyiz. Kendi kendimize yapmayı isteriz'' dedi. Müşerref ve Bush'un yarın Beyaz Saray'da bir araya gelmesi bekleniyor.

Pakistan: Ülkemize giremezsiniz

Pakistan, ABD Başkanı George Bush'un, Usame Bin Ladin'in Pakistan'da olduğunun saptanması halinde bu ülkede askeri operasyon düzenleyeceklerini açıklaması üzerine, yabancı askerlerin ülkeye girişine izin verilmeyeceğini bildirdi. Pakistan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tasnim Aslam, Bush'un açıklamalarına doğrudan cevap vermemekle birlikte, Devlet Başkanı Pervez Müşerref'in açıklamasını tekrarlayarak, teröristlere karşı Pakistan topraklarında düzenlenecek herhangi bir operasyonun Pakistan tarafından yapılacağını söyledi. Aslam, Müşerref'in, "Pakistan topraklarına yabancı askerlerin girmesine izin vermeyeceği" yönündeki açıklamasını hatırlattı.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 09:31
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48