banner39

Bush, Miers'i Yargıç Olarak Atadı

ABD Başkanı George W. Bush Beyaz Saray yasal danışmanı Harriet Miers'i ABD Yüksek Mahkemesi'nin yeni yargıcı olarak atadı. ABD yönetiminden bir yetkili, daha önce Bush'un personel şef yardımcısı olan Miers'in emekliye ayrılan Yargıç Sandra Day O'Conn

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Bush, Miers'i Yargıç Olarak Atadı

ABD Başkanı George Bush, Beyaz Saray'daki hukuk danışmanı Harriet Miers'i, Yüksek Mahkeme üyeliğine aday gösterdi. Miers, Senato'nun onayını alması halinde 9 üyeli Yüksek Mahkeme'de üye olarak görev yapacak olan ikinci kadın olacak. Bush, atamaya ilişkin Beyaz Saray'dan yaptığı açıklamada, Miers'ın hayatını hukukun üstlüğüne ve adalete adadığını kaydederek Teksas valiliği döneminden bu yana kendisine sadakati ile bilinen danışmanını övdü.
Emekliye ayrılan Sandra Day O'Connor'un yerine görev yapacak 60 yaşındaki Harriet Miers'ın yargıçlık deneyimi bulunmuyor.Miers'in, Yüksek Mahkeme'deki siyasi dengeyi Cumhuriyetçiler lehine kaydıracağını ifade eden uzmanlar, Miers'in üyeliğini engellemek için demokratların ciddi mücadele vereceklerini belirtiyor.

banner53
Yorumlar (0)
12
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?