banner39

Bush'tan Gül'e Hamas şartı

Bush, Cumhurbaşkanı Gül'e Gazze'de kalıcı ateşkes için Hamas'ın ateş açmaya son vermesini istedi.

Arşiv 10.01.2009, 21:20 11.01.2009, 07:53
Bush'tan Gül'e Hamas şartı

Cumhurbaşkanı Gül, İsrail'in Gazze saldırılarını görüşmek için ABD lideri Bush'u aradı. Bush, Gül'e Gazze'de kalıcı ateşkes için Hamas'ın ateş açmaya son vermesinin gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, ABD Başkanı George W. Bush'u telefonla aradı. İki liderin görüşmesinde Gazze'de ateşkesin acilen uygulanması, insani duruma acil çare bulunması ve ateşkes sonrası düzenlemeler üzerinde duruldu.

ABD Başkanı Bush, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e Gazze'de kalıcı ateşkes için Hamas'ın ateş açmaya son vermesinin gerektiğini söyledi.

Beyaz Saray sözcüsü Gordon Johndroe, Bush'un görüşmede İsrail'e düzenlenen roket saldırılarının durmasının önemine dikkat çektiğini belirtti. Johndroe, "Başkan Bush, İsrail'e düzenlenen roket saldırılarının ve Hamas'ın yaptığı silah kaçakçılığının sona ermesinin, Gazze'de kalıcı ateşkes için çok önemli olduğuna dikkat çekti" dedi.

Johndroe, Bush Türkiye'nin Gazze Şeridi'nde şiddete son verilmesi için Fransa ve Mısır'ın arabuluculuk çabalarına destek vermesinden memnuniyet duyduğunu vurguladı.

Kaynak: AA

Yorumlar (2)
ahmet 14 yıl önce
israil her türlü silahla ,misket bombalarıyla saldıracak,filistinlilerde kurbanlık kuzular gibi bekleyecek hiç bişey yapmayacak bunu istiyorlar.
metin 14 yıl önce
ne bekliyordunuz..zatışahaneleri "bop demokrasi ve özgürlük projesidir" demiyor muydu
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?