banner39

Butto'nun otobiyografisi yayımlandı

Benazir Butto, Amerikan yayın şirketi 'Simon and Schuster' tarafından basılan 'Uzlaşma: İslam, Demokrasi ve Batı' adlı kitapta 'demokrasiye geçişe hangi gözle baktığını' belirtiyor.

Arşiv 12.02.2008, 23:37 12.02.2008, 23:37
Butto'nun otobiyografisi yayımlandı

Pakistan'ın, suikast sonucu ölen eski başbakanlarından Benazir Butto'nun, öldürülmeden birkaç gün önce tamamladığı otobiyografisi yayımlandı.

Butto'nun eski yardımcısı ve partisi Pakistan Halk Partisi'nin sözcüsü Şeri Rahman, Amerikan yayın şirketi "Simon and Schuster" tarafından basılan "Uzlaşma: İslam, Demokrasi ve Batı" adlı kitabın, Pakistan'da 18 Şubat'ta yapılacak genel seçimlere yeni bir ivme kazandıracağını söyledi.

Şeri, kitapta, Butto'nun demokrasiye geçişe hangi gözle baktığı, İslam dünyasıyla Batı arasında köprüler kurma planları ve az gelişmiş ülkeleri yoksulluk, açlık, umutsuzluk ve aşırıcılıklardan nasıl kurtarmak istediğinin yer aldığını bildirdi.

Pakistan'da yapılan kamuoyu yoklamalarında, Butto'nun partisi açık farkla önde gidiyor.

1988-1996 yılları arasında 2 kez başbakanlık görevinde bulunan Butto, 8 yıllık sürgün yaşamından sonra yeniden başbakanlık umutlarıyla ülkesine dönmüş, ancak 27 Aralık'ta bir suikaste kurban gitmişti.

Kaynak : AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?