banner39

Büyük Birlik Partisi, Sav'a sert çıktı

BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu, CHP yönetiminin Peygamberimize hakaret eden Önder Sav'ı görevden almasını istedi.

Arşiv 19.05.2008, 15:05 19.05.2008, 19:08
Büyük Birlik Partisi, Sav'a sert çıktı

BBP Genel Sekreteri Yalçın Topçu, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'dan, hac ibadeti ve İslam Peygamberi Hz. Muhammed hakkında yakışıksız sözler söyleyen Önder Sav'ı görevden almasını istedi.

Yazılı bir açıklama yapan Yalçın Topçu, CHP Genel Sekreteri Önder Sav'ın Ankara Elmadağ'da hacca gitmek istediğini söyleyen bir partilisine söylediği, "Hacca gidip Araplara para kaptırma. Belki Muhammed bırakmaz seni orda" şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.

Öndev Sav'ın sözlerini, 'Müslüman mahallesinde salyangoz satma' şeklinde değerlendiren Yalçın Topçu, "CHP'li Önder Sav'dan konumu ve yaşı itibarıyla daha saygılı bir üslup beklerdik. Üzülerek gördük ki sıradan bir insana bile gösterilmesi gereken saygı ve adap, Hz. Muhammed (sav)'den esirgenmiştir" diye konuştu.

Önder Sav'ın yakışıksız sözlerinin CHP'nin 'halka rağmen siyaset' anlayışının son örneği olduğunu vurgulayan Yalçın Topçu, "Hiçbir hürriyetin hiçbir kimseye, bizim kutsallarımızla alay etme hakkı veremeyeceğini yeri gelmişken bir kez daha ifade ediyoruz. Ey Önder Sav, sen Müslüman mısın? Başka bir inanca sahipsen neden bizim kutsallarımızla alay ediyorsun ? Bizim dini değerlerimizle alay etme hakkını nerden buluyorsun ?" şeklinde konuştu.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (0)
26
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?