banner39

Büyük devletler terörü destekliyor

Adalet Bakanı, özellikler istikrarlı dönemlerde Türkiye'deki türeyen terörün arkasında dış güçlerin olduğunu söyledi.

Arşiv 06.07.2018, 09:30 06.07.2018, 09:31
Büyük devletler terörü destekliyor

Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Türkiye'nin bölgesel bir güç olduğunu belirterek, ''Türkiye ne zaman büyüyor, o zaman terörün düğmesine basıyorlar. Terörün arkasında dış güçler var, büyük devletler var'' dedi.

Yozgat Valiliğince düzenlenen ''Yozgat İli Gelişim Vizyonu'' konulu toplantıya katılan Adalet Bakanı Çiçek, Türkiye'nin büyümesinden, gelişmesinden rahatsız olanların bulunduğunu söyledi.

Çiçek, Türkiye'nin bir bölge gücü olduğunu vurgulayarak, Türkiye'nin hesaba katılmadan Orta Doğu'da ve Güneydoğu'da güveni sağlamanın mümkün olmadığını savundu.

Türkiye'nin katkısının ve tavsiyelerinin yeteri kadar dikkate alınmadığı için bugün hem dünyanın hem de bölgenin ağzının tadının bozuk olduğunu dile getiren Cemil Çiçek, Türkiye'nin bir dünya devleti olma yolunda sağlam adımlarla yürüdüğünü söyledi.

Terörün arkasında dış güçlerin bulunduğunu ileri süren Adalet Bakanı Çiçek, "Türkiye ne zaman bir güç olmaya başlıyor, terör düğmesine basıyorlar. Şimdi çok açık ve net görülüyor ki terörün arkasında dış güçler var, büyük devletler var, sebep Türkiye'nin büyümemesidir'' dedi.

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?