banner39

Büyükanıt: İzolasyonlar kabul edilemez

Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, "Kıbrıs'taki izolasyonlar büyük bir zülüm ve kabul edilemez" dedi.

Arşiv 26.03.2008, 13:32 26.03.2008, 15:42
Büyükanıt: İzolasyonlar kabul edilemez


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Kıbrıs Türkü'nün maruz kaldığı izolasyonların büyük bir zülüm ve kabul edilemez olduğunu söyledi.

Orgeneral Büyükanıt, KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Fatma Ekenoğlu ve Başbakan Ferdi Sabit Soyer tarafından ayrı ayrı kabul edildi.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Ekenoğlu, ziyaretten büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, iki halk arasında büyük bir yakınlık ve içten bir bağ olduğunu dile getirdi.

KKTC Başbakanı Ferdi Sabit Soyer de, Kıbrıs Rum tarafının, Kıbrıs Türk halkının bu ziyaretten duyduğu mutluluğu paylaşmadığına işaret ederek, Yunanistan Genelkurmay Başkanının geçtiğimiz günlerde Rum kesimine yaptığı ziyarete kendilerinin aynı tepkiyi göstermediğini söyledi.

Soyer, tarafların birbirine, çözüm arayışlarının sürdüğü şu günlerde öfke saçmaması gerektiğini vurguladı.

Orgeneral Büyükanıt da, havaalanından şehre gelirken yolda vatandaşların kendisine el sallayarak sevgi gösterisinde bulunduğunu ifade ederek, bunun kendileri için ''manevi bir besin'' olduğunu, bundan büyük mutluluk duyduğunu kaydetti.

KKTC'nin maruz kaldığı izolasyonların, adada yaşayanlar için bir zulüm olduğunu ve kabul edilemeyeceğini kaydeden Orgeneral Büyükanıt, izolasyonların en kısa sürede kalkması ve Kıbrıs Türk halkının layık olduğu yere kavuşması dileğinde bulundu.

Kaynak: AA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?