banner39

Büyükanıt'tan 30 Ağustos mesajları

Genelkurmay Başkanlığı 30 Ağustos zafer bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Arşiv 27.08.2007, 18:46 27.08.2007, 18:46
Büyükanıt'tan 30 Ağustos mesajları

Büyükanıt, Zafer Bayramı dolayısıyla dükkanı açtı. Sert bir mesaj yayınladı;
İşadamı Jak Kamhi'ye Devlet hizmet Madalyası verilmesi töreninde 'Dükkan kapalı. Artık konuşmayacağım' mesajı veren Genelkurmay Başkanı Büyükanıt, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Büyükanıt’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesaj şöyle:

“Tarih sahnesinde görüldüğü andan itibaren bağımsızlığı ile tüm dünyaya örnek olmuş yüce Türk ulusunun, vatanının işgal edildiği bir dönemde bu güçlere karşı verdiği onurlu mücadeleyi zaferle taçlandırışının bugün 85'inci yıl dönümünü kutlamanın coşkusunu yaşıyoruz.

Türk ulusunun bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz bir anıtı olan bu zafer, Türk ordusunun yüksek kudret ve kahramanlığının bir göstergesi olmakla kalmamış ulusal birlik ve beraberliğin ne kadar büyük ve zinde bir güç olduğunu da ortaya koymuştur. Türk ulusunun zayıf zannedildiği dönemde kazanılan bu zafer, Türkiye Cumhuriyeti'nin temel dayanaklarının ne derece sağlam ve sarsılmaz olduğunun en açık ifadesidir.

BİRTAKIM KÖTÜ NİYETLİLER?

“Bilime ve akla dayanan Atatürkçü Düşünce Sisteminin esaslarını kavrayamamış birtakım kötü niyetliler tarafından; Türk ulusunun birlik ve beraberliğini, Türkiye Cumhuriyeti'nin laik ve demokratik yapısını bozmak ve çağdaş kazanımlarını ortadan kaldırmak amacıyla yürütülen sinsi planlar ne yazık ki her geçen gün farklı şekillerde ortaya çıkmaktadır.

Üzülerek ifade ediyorum ki, yaşadığımız günlerde hem ülke içinden hem de ülke dışından Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı yapılan saldırılar artmış bulunmaktadır. Bu saldırıların amacı, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları tarafından çok iyi bilinmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter yapısını içine sindiremeyen bölücüler ile laik yapısını sistematik bir yaklaşımla aşındırmaya çalışan şer odaklarının yaklaşımlarını, tüm ulusumuz çok açık olarak izlemektedir.

‘SALDIRILAR VE İHANETLER BİZİ YILDIRAMAZ’

Bir hususu, Kurtuluş Savaşı'nın esas kahramanları olan yüce Türk ulusunun bilmesi gerekmektedir. Türk Silahlı Kuvvetlerini, tüm dünyaya örnek olan çelik gibi disiplinini, birlik ve beraberliği ve Atatürk'ün ideolojiden uzak, bilim ve akla dayanan dinamik ve çağdaş Düşünce Sisteminin takipçisi olan personelini, bu tür saldırılar ve ihanetler yıldıramayacaktır. Bu direnç, Türk Silahlı Kuvvetlerinin genlerinde mevcuttur.

Türk Silahlı Kuvvetleri bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti'ni koruyup kollama görevini Atatürkçü Düşünce Sisteminin rehberliğinde gerçekleştirirken kararlı duruşundan asla taviz vermeyecektir.

Bu bilinçle hareket eden kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına ülkemizi bölmeye çalışan terör örgütü ile vermiş olduğu mücadelede başarılar diliyor, tüm kahraman evlatlarımızı ve onların komutanlarını sevgiyle kucaklıyorum. Unutmayın, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün: "Cumhuriyeti kuranlar, onu korumaya da muktedir olmalıdırlar." özdeyişi daima rehberimiz olacak ve bize güç verecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Ulu Önder Atatürk olmak üzere yurdu ve ulusu uğruna seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin her kademesinde görev yapan, general/amiral, subay, astsubay, uzman erbaş, erbaş ve erlerimiz ile sivil memur ve işçilerimizin Zafer Bayramı'nı ve TSK Günü'nü kutlar; aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.”

Yorumlar (1)
ertunga korayoğlu 15 yıl önce
ülkede karışıklık devam ederken sn.genelkurmay başkanının tsk.mensuplarına bu şekilde bir kutlama mesajı vermesine bir anlam veremiyoruz.gerginliğe sebep olacak şekilde bir zafer bayramı kutlaması, sanki bir ikinci "e" muhtırayı anımsatacak şekilde bazı yerlere gönderme yapılması şeklinde anlam ifade ettiği gözlenmektedir.tsk.leri iç hizmet kanun ve yönetmeliğinde kendisine verilen görevi hatırlatarak hükümeti ve yeni cumhurbaşkanı adayına bir şeyler ifade etmeye çalışmaktadır.sn.genelkurmaybaşkanım lütfen bu görev size verilmiş ancak size verilen bu görev ayni zamanda tüm türk insanınada verilmiştir.bence bu görevi ikide bir hatırlatmanıza gerek yok.ülkede kaygılanacağınız bir durumda yoktur.eğer böyle bir durum olursa zaten taraf olduğunuz için gerekli hatırlatmayı yapınız.buna hiçbir insan müdahale edemez.unutmayınız ki emrinizdeki tüm sb.asb.erbaş ve erler bu milletin çocuklarıdır.o çocukların aileleride kendilerine verilen görevi tbmm tarafından yerine getirmiştir.elbette atatürk ilke ve inkilapları doğrultusunda yapılacak atılımlar t.c ilelebet en yüksek zirveye ulaşacaktır.atatürk'ü inkar eden zaten yoktur.olmamalıdır da..eğer böyle birileri varsa bunun cezalandırılması gerekiyorsa yeride t.c bağımsız mahkemeleri olmalıdır.t.c.laik sosyal bir hukuk devleti ise hukuku bir tarafa atmanında bedelini bu halk çekecektir.buna hakkınız var mı ?taktir tamamen size aittir.tarih bunun hesabını mutlaka soracaktır.islam ülkelerinin geri kalmasının sebeplerinden biri ihtilaler biriside irticai faaliyetlerdir.biz bu yollardan giderken ayağımıza bazı taşlar takılacaktır.demokrasi herkezin içine sinmek zorundadır.halk artık eski halk değildir.yanlışı doğrudan ayıracak kadar akıllıdır bu insanlar.onları bu kadar aşağılamanında bir manası yoktur.herkez kendine ait görevini yapmalıdır.güneydoğu çatır çatır yanarken beğenmediğniz o halkın evlerine bir şehit tabutu gelirken bu ortamı bu acıyı büsbütün artırmanın manasını anlamakta güçlük çekiyoruz:
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?