banner15

Büyükelçi Çelikkol İsrail'den ayrılmak istiyor

Türkiye ile İsrail arasındaki 'alçak koltuk krizi'nin mağduru Türk büyükelçinin İsrail'den ayrılma isteğini Ankara'ya ilettiği iddia edildi

Büyükelçi Çelikkol İsrail'den ayrılmak istiyor

 

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Türkiye ile İsrail arasında ciddi bir krize neden olan 'alçak koltuk' nezaketsizliğinin mağduru, Türkiye'nin İsrail büyükelçisi Oğuz Çelikkol'un İsrail'den ayrılma isteği ile Türk dışişleri bakanlığına başvurduğu iddia edildi.

İsrail'in Yedioth Ahronoth gazetesinin İsrail dışişleri kaynaklarına dayandırdığı habere göre, "İsrail dışişleri bakan yardımcısı Daniel Ayalon'un organize ettiği bir aşağılamaya maruz kalan" Türk büyükelçi, İsrail'deki görevinden ayrılma talebini Ankara'ya iletti.

Gazete, Çelikkol'un Avrupa'da bir elçilik görevine getirilmesinin muhtemel olduğunu, İsrailli yetkililerin de Ankara'dan gelecek resmi açıklama ve yeni elçi görevlendirmesini beklediğini yazdı.

Türk elçinin ayrılma kararını 'üzüntü verici' olarak niteleyen koltuk krizinin mimarı Ayalon, bu durumun "iki ülke ilişkilerine zarar vermeyeceğini umduğunu" kaydetti.


 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2010, 14:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
osman
osman - 11 yıl Önce

saygilar sayin vatandas, bu karari ilk olayda verecektin, ve bir daha elci tayin etmemek sartiyla bütün baglari koparcaksin,ama yinede hayirlisi. hos geldin gercekleri görenler dernegine.

banner39

banner50

banner47

banner48