banner39

Büyükelçi Tan ABD'ye gitti

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Namık Tan, yaklaşık 1 ay sonra ABD'ye gitti

Arşiv 06.04.2010, 10:14 06.04.2010, 10:15
Büyükelçi Tan ABD'ye gitti

 
Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nde Ermeni iddialarının kabul edilmesinin ardından istişareler için çağrılan Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Namık Tan, ABD'ye gitmek için Ankara'dan ayrıldı.

Ankara'dan saat 09.10'da İstanbul Atatürk Havalimanı'na gelen Büyükelçi Tan ve eşi Fügen Tan, Türk Hava Yolları' nın TK 001 sefer sayılı uçağıyla New York'a hareket edecek.  

Büyükelçi Tan, ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nin aldığı sözde Ermeni soykırımı ile ilgili kararın ardından istişarede bulunmak üzere 6 Mart tarihinde Ankara'ya çağrılmıştı.

Tan, Esenboğa Havaalanı'nda yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

"Ankara'ya istişareye çağrılmam suretiyle vermek istediğimiz mesaj muhataplarımızca alınmıştır ve algılanmıştır. Bunun karşılığında biz de tatmin olduğumuz cevapları aldık. Dolayısıyla artık benim de görevimin başına dönme zamanım gelmiş oluyor.

Bugün Washington'a döneceğim. Sayın Başbakanımızı hafta sonunda Washington'da karşılayacağım. Sayın Bakanımızla birlikte nükleer güvenlik zirvesine katılacaklar. Umuyoruz ki bu suretle başlayan olumlu hava devam edecektir."

 

 
 

Yorumlar (0)
28
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?