banner39

Büyükşehir'den ileri sürüş tekniği semineri

İBB ve Renault Genel Müdürlüğü tarafından "Trafik Haftası" kapsamında seminer veriliyor.

Arşiv 20.04.2010, 21:24 20.04.2010, 21:24
Büyükşehir'den ileri sürüş tekniği semineri


Dünya Bülteni/Sıdıka Dağlı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğü tarafından Trafik Haftası çerçevesinde profesyonel ileri sürüş teknikleri eğitimi veriliyor.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına bağlı Trafik Müdürlüğü ile Renault Genel Müdürlüğü iş birliğinde, trafik haftasında “ileri sürüş tekniği” konulu semineri veriliyor.

Trafik Müdürlüğü, Trafik Haftası’nda düzenleyeceği çeşitli etkinliklerle büyük küçük herkesin trafik konusunda daha duyarlı ve bilinçli olmasını hedefliyor. Trafikte gerek yaya gerek sürücü olarak yer alan herkesin, trafik kurallarına uymalarını sağlamayı amaçlayan etkinliklerle bu yılki Trafik Haftası kutlanıyor.

8 Mayıs 2010 Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde bir günlük eğitimde; defansif sürüş, ileri sürüş, temel sürüş, ekonomik sürüş ile profesyonel sürüş, psikoteknik değerlendirme ve sürücü değerlendirme vb. konuları katılımcılara anlatılması planlanıyor.

Ayrıca, katılımcıların trafikte risklerin önceden algılanması, gerekli önlemlerin alınması ve hava, yol, trafik şartlarının sürüşteki etkilerini olası kazalara karşı savunmayı öğretmekle birlikte, direksiyon hâkimiyetinin artmasını ve araç dinamiklerinin sürücüler tarafından kavranmasını sağlamayı hedefleniyor.

Seminer sürücü ehliyeti olan herkese açık. Kayıtlar 26 Nisandan itibaren http://tkm.ibb.gov.tr internet site yapılabiliyor.

Ayrıca seminere katılanlara İBB Başkanı ve Renault Genel Müdürü onaylı Katılım Belgesi veriliyor.

Programla ilgili www.ibb.gov.tr adresinden detaylı bilgi alınabiliyor.


 

banner53
Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?